לחיאני שוחרר למעצר בית: "אני בת-ימי גאה, תהיו גאים בי"

בית המשפט שיחרר למעצר בית בתנאים מגבילים את ראש עיריית בת-ים, שנעצר אתמול בחשד שמעל בכספי העירייה • "אני שמח שיש לי הזדמנות רצינית ונכונה לפוצץ את כל הבלונים המופרחים שמניפים עליי", אמר בצאתו מאולם הדיונים

(1:45 דק')

בית משפט השלום בראשון לציון שיחרר הערב (שלישי) את ראש עיירית בת-ים, שלומי לחיאני למעצר בית. עוד נקבע כי לחיאני יורחק מהעייריה למשך 20 יום וכי אסור לו ליצור קשר עם אף אחד מעובדי העירייה או מהמעורבים בפרשה. על פי החשד, במשך תקופה ארוכה ביצע לחיאני עבירות מתחום טוהר המידות, וכן עבירות תכנון ובניה ומרמה.

בצאתו מהמעצר אמר לחיאני: "זה יום לא פשוט, יום לא קל, אבל אני חושב שדווקא איש כמוני צריך להיות דוגמא ולבוא ולהגיד: 'משטרת ישראל חייבת לעשות את העבודה שלה'. אני מבחינתי אעשה את כל מה שצריך כדי שהיא תקבל את כל התשובות. אני שמח שיש לי הזדמנות רצינית ונכונה לפוצץ את כל הבלונים המופרחים שמניפים עליי, שמעיפים ממני".

"אני רוצה בשלב הראשון להסתכל לעיניים של כל תושבי בת ים ולהגיד להם משהו אחד: אני שלומי לחיאני, בת ימי גאה, ואתם שגאים בי היום, תהיו גאים בי מחר", הכריז לחיאני. "יכול להיות שהמחר הזה יקח עוד יום, המחר הזה יכול לקחת עוד חודש, אבל אתם תהיו גאים בי מחר. אם הייתי יכול לשתף במה נשאלתי ועל איזה דברים דיברו איתי, תאמינו לי אנחנו היינו במקום אחר. אני מתכוון להיות ראש העיר של בת ים. כל תושבי בת ים ירצו אותי".

"אנחנו אנשים שומרי חוק"

היחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית פשטה אתמול על ביתו של לחיאני ועל משרדי העירייה ועצרה אותו ביחד עם בכירים נוספים בעיריית בת-ים. זאת, לאחר חקירה סמוייה ממושכת.

המשטרה חושדת כי לחיאני השתמש בעירייה ובוועדה המקומית לתכנון ובניה לצורך השגת רווח כספי לו ולבני משפחתו. החקירה התבצעה בליווי פרקליטות המדינה ובשיתוף רשות המסים.

סגניתו של לחיאני, אסתר פרון, אמרה כי היא בטוחה שהחקירה תגלה כי אין בסיס לחשדות. "למישהו היה עניין גדול לנפח את הדברים, אני בטוחה שהדברים ייבדקו, יובררו, שהכל ייצא אך ורק כשהוא ללא בסיס עובדתי. אבל, אנחנו אנשים שומרי חוק", אמרה.

לחיאני ביום שאחרי המעצר (2:51 דק')