שוטר אוסטרלי: ניסו להתנקש בחיי המלכה אליזבת' השנייה

לטענת שוטר בדימוס, במהלך ביקור המלכה באוסטרליה בשנת 1970, הניחו אלמונים בול עץ על פסי הרכבת במטרה לגרום לתאונה קשה - בה קיוו כי המלכה או בעלה ייפגעו. טענותיו לא אושרו עדיין

מלכת בריטניה, אליזבת' השנייה, ניצלה בשנות ה-70 מניסיון התנקשות במהלך ביקור באוסטרליה - כך מתפרסם היום (רביעי) בכלי התקשורת באוסטרליה.

מפקח המשטרה לשעבר, קליף מק'הארדי, בן 81, ששירת במשטרה באותה תקופה, חשף את הסיפור. לטענתו, בזמן ביקור המלכה ובעלה, הנסיך פיליפ, באוסטרליה, הרכבת בה נסעו פגע בגזע עץ מאסיבי שהונח בכוונה על פסי הרכבת. מטרת המתנקשים הייתה להביא לירידה מהפסים של הרכבת - ובכך למותה של המלכה.

אך, לרוע מזלם של מתכנני ההתנקשות, הרכבת לא נסעה במהירות גבוהה ולכן לאחר שפגעה בבול העץ היא האטה ולבסוף עצרה את נסיעתה לאחר מספר מטרים. דובר המשטרה המקומית אמר כי סיפורו של מק'הארדי נבדק, אך עדיין אין כל אימות לסיפור. "אנחנו כרגע לא חוקרים את המקרה, אבל אם יצוץ מידע חדש בעקבות הפרסום - אנו כמובן נחדש את החקירה", אמר הדובר.

לטענת מק'הארדי, המשטרה חקרה את המקרה בשנת 1970, אך הסכימה לשמור על כל הפרטים בסוד. כעת, אמר השוטר בדימוס, "החלטתי לפרסם את הנושא כדי שאוכל אולי סוף סוך לפתור אותו ולגלות מי עומד מאחורי המעשה". הוא סיפר כי "על דבר אחד אני מצטער לאורך כל הקריירה שלי - שלא מצאנו את האשמים".