דיווח: ישראל הציעה אלף אסירים והסרת המצור תמורת שליט

בכיר חמאס איימן טהא אמר לעיתון המצרי "אל-אהראם" כי ישראל העבירה לחמאס הצעה דרך מצרים לפיה ישוחרר החייל החטוף תמורת פתיחה מלאה של המעברים ושחרור של 1,000 אסירים שתקבע ישראל • במקביל, דיווח עיתון אל-חיאת כי חמאס מסכים לרגיעה של עד שנה וחצי עם ישראל, אך מסרב לעסקה הקושרת את פתיחת המעברים בשחרורו שליט

(32 שניות)

ישראל הציע לחמאס לשחרר אלף אסירים ולהסיר את המצור ברצועת עזה לחלוטין תמורת שחרורו של החייל החטוף גלעד שליט, כך מדווח הבוקר (שני) העיתון המצרי הרשמי אל-אהראם.

איימן טהא, חבר משלחת חמאס לקהיר, אמר לעיתון כי ישראל העבירה לחמאס הצעה דרך מצרים שלפיה חמאס ישחרר את שליט תמורת פתיחה מלאה של המעברים ושחרור 1000 אסירים שיקבעו ע"י ישראל.

במקביל, מדווח הבוקר כך מדווח הבוקר (שני) העיתון "אל-חיאת" היוצא לאור בלונדון כי חמאס מסכים לרגיעה של עד שנה וחצי עם ישראל, אך מסרב לעסקה הקושרת את פתיחת המעברים בשחרורו של גלעד שליט.

בדיווח נאמר כי חמאס דוחה הצעה ישראלית לרגיעה בלתי מוגבלת והפעלת כל המעברים תמורת שחרורו של גלעד שליט. חבר במשלחת החמאס בקהיר אמר לעיתון כי הארגון מגלה גמישות ומוכן לרגיעה עד שנה וחצי תמורת הפעלת המעברים באופן מלא.

לגבי מעבר רפיח אמר האיש כי חמאס מסכים להפעילו בעזרת משקיפים בין לאומיים, כולל תורכים, שיתגוררו באל-עריש שבצד המצרי או בעזה, בנוסף לחברי משמר הנשיאות הפלסטיני המתגוררים בעזה ומוכרים ע"י חמאס כנקיי כפיים.

היום ינהלו המצרים מגעים בקהיר עם משלחות של אש''ף, הג'יהאד האסלאמי והחזית העממית לשחרור פלסטין.