לבני תוקפת את ש"ס: קבוצה סקטוריאלית וסחטנית

שבועיים לפני הבחירות, יו"ר קדימה אומרת כי היא היחידה שתוכל להקים ממשלת אחדות לאומית יחד עם ברק ונתניהו • לדבריה, אם תוקם ממשלה כזאת, "לא נזדקק לשלם מחירים לקבוצות סקטורילאיות סחטניות שמנצלות כל בחירות כדי לקבל עוד" • לבני הוסיפה: "אני לא צריכה לתת קצבאות ילדים לסקטור מסוים שיכול, אבל לא תמיד מעוניין, לצאת לעבודה"

יו"ר קדימה, שרת החוץ, שוחחה הערב (ראשון) עם חניכי תנועת הצופים בירושלים, והתייחסה בדבריה בעיקר לבחירות הקרובות. לבני תקפה את התנהלותה של ש"ס, אותה כינתה "קבוצה סקטוריאלית וסחטנית", ואמרה כי רק היא תוכל להקים ממשלת אחדות לאומית יחד עם ברק ונתניהו.

"קדימה היא מפלגת מרכז, ומרכז זה לא חלל בין ימין ושמאל. משמעות המרכז במונחים פוליטיים הוא לקדם את העקרונות, התהליכים, המטרות והאינטרסים של מדינת ישראל", אמרה לבני.

"אני מאמינה שאחרי הבחירות, אהיה היחידה שכראש ממשלה תוכל להציע ממשלת אחדות, שכוללת את נתניהו וברק משני צדיי, כי אנחנו נמצאים במרכז. מי שנמצא קצת מימין וקצת משמאל יכול להתחבר לדרך שלנו, כי היא יכולה להיות מכנה משותף של כלל המפלגות הציוניות של ישראל".

יו"ר קדימה התייחסה לש"ס, עמה ניהלה משא ומתן קואליציוני לפני ההכרזה על הקדמת הבחירות, ותקפה את דרישותיה של המפלגה. לדבריה, אם תוקם ממשלת אחדות לאומית, "לא נזדקק לשלם מחירים לקבוצות סקטורילאיות סחטניות שמנצלות כל בחירות, כל הקמת ממשלה וכל משא ומתן קואליציוני כדי לקבל עוד".

היא הוסיפה כי היא היתה זו שהפסיקה את המשא ומתן שניהלה קדימה עם ש"ס רק לפני מספר חודשים. "הם צריכים לדעת שמי שיישב על כיסא ראש הממשלה לא ימכור את נשמתו, את התהליך המדיני ואת תקציב המדינה", הבהירה לבני.

"כאשר מפלגה חושבת קודם כל על טובת אזרחיה, והיא לא חושבת על סקטורים שונים, יוצאים נהנים. אני לא צריכה לתת קצבאות ילדים לסקטור מסוים שיכול, אבל לא תמיד מעוניין, לצאת לעבודה".

יו"ר קדימה המשיכה ואמרה כי "העניין היהודי זה לא עניין של מפלגה חרדית בכנסת, אלא עניין של כולנו - עניין לאומי מהמדרגה הראשונה. לא מקובל עליי שהעניין הזה הפך להיות נושא למחלוקת, כי אנחנו מאבדים משהו מעצם קיומו של בית יהודי לעם היהודי וכמדינה דמוקרטית. אם לא נשמור על הערכים האלה, נאבד את היכולת לאבק.

שרת החוץ קראה לאזרחי ישראל לצאת להצביע ביום הבחירות ואמרה: "בלתי נסבל בעיניי, שאנשים יושבים בבית ונותנים לאחרים להחליט מה יהיה כאן. כל אחד שיש לו את הזכות, כל אחד שיכול להגיע ב-10 בפברואר ולהשפיע על מה שקורה פה, חייב לעשות את זה".