דובר חמאס: שליט לא יראה אור יום כל עוד לא ישוחררו האסירים

השר מופז אמר הבוקר כי איש מראשי חמאס לא יוכל ללכת ברחובות עזה כל עוד הארגון לא ישחרר את החייל החטוף. מושיר אל-מסרי בתגובה: "נסיונות ההתגרות בנו והאיומים על הנהגתנו הם נסיונות כושלים ונואשים"

"גלעד שליט לא יראה אור, כל עוד כל האסירים המוחזקים בבתי הכלא בישראל לא ישוחררו" – כך אמר היום (ראשון) מושיר אל-מסרי, דובר חמאס בעזה, בתגובה לדבריו של השר שאול מופז, שאיים הבוקר על ראשי חמאס.

"ניסיונות ההתגרות בנו והאיומים על הנהגתנו הם נסיונות כושלים ונואשים", אמר אל-מסרי. לדבריו, בחמאס רואים בחטיפת חיילים נוספים אפשרות פתוחה, כל עוד ישנם אסירים פלסטינים בבתי הכלא בישראל.

דבריו של איש החמאס באים בעקבות הראיון שהעניק הבוקר שר התחבורה שאול מופז ל"רדיו ללא הפסקה", בו רמז כי ישראל לא תהסס לפגוע בראשי חמאס. "המבצע בעזה יוביל לשחרורו של שליט, הוא פתח בפנינו אפשרויות חדשות, ואנחנו מתכוונים למצות אותן עד תום ובהצלחה", אמר מופז.

"אנחנו שומעים דיווחים על חמאס, שהוא מקשיח עמדות בעניין עסקת שליט, ואנחנו אומרים להם: אל תטעו בנו. כל עוד שליט לא יראה אור יום, גם הנייה לא יראה אור יום. כל עוד שליט לא ייצא לחופשי, אף אחד מהם לא יוכל ללכת ברחובות עזה".

גורם בחמאס לחדשות 10: לא נוותר על איש מרשימת האסירים

על רקע הלחץ הציבורי לקדם את העסקה לשחרורו של שליט בו נתונה הממשלה, התייחס אתמול גורם בחמאס בעזה לנושא, ואמר כי ארגונו לא ממהר לשום מקום. "אנחנו לא עובדים לפי לוח הזמנים של אולמרט, ולא נעניק לו את הפרס הזה", אמר האיש לחדשות 10, והסביר כי בחמאס יכולים להמתין לגיבוש עסקת השבויים גם לימים שאחרי הבחירות בישראל.

לדבריו, חמאס לא מתכוון לוותר על אף אחד מ-450 האסירים "הכבדים" שדורש הארגון תמורת שחרורו של שליט – ויתור שייחשב מבחינתם לכניעה לישראל.