בכיר בחמאס: אמצעי הביטחון לא יפסיקו את ההברחות

אוסמה חמדאן, נציג חמאס בלבנון, אמר בנאום שנשא בביירות, כי הברחות הנשק לרצועת עזה יימשכו • "אולי אמצעי הביטחון יקשו עלינו, אבל אנחנו מוכנים להתמודד עם כל קושי כדי שההתנגדות תימשך", הבהיר חמדאן • לדבריו, החמושים בעזה החלו להצטייד מחדש כבר ביום הראשון של הפסקת האש

על רקע המאמצים להגיע לרגיעה נוספת בין ישראל לחמאס, בכיר בארגון אומר היום (ראשון) כי אמצעי הביטחון שיינקטו כדי להפסיק את הברחות הנשק לרצועה עזה לא יועילו, וחמאס ימשיך להתחמש. נציג חמאס בלבנון, אוסמה חמדאן, אף הוסיף, כי אנשי הארגון בעזה כבר החלו להתחמש מחדש מייד עם ההכרזה על הפסקת האש.

"שאיש לא יחשוב שניכנע לאמצעים הללו - אנחנו נמשיך לקבל נשק לעזה ולגדה", אמר חמדאן בנאום שנשא בביירות. "אולי האמצעים יקשו עלינו, אבל אנחנו מוכנים להתמודד עם כל קושי כדי שההתנגדות תימשך".

הוא הוסיף, כי מי אלה שחושבים שניתן יהיה למנוע את ההברחות "יולכו שולל". לדבריו, "מהיום הראשון של הפסקת האש, ההתנגדות החלה לשקם את מה שהיא איבדה ולפתח את מה שהיה לה".

חמדאן התייחס גם לקרע הפנים-פלסטיני, ואמר כי על הרשות הפלסטינית להפסיק את שיחות השלום ואת התיאום הביטחוני עם ישראל, כדי שחמאס יסכים להתחיל את שיחות הפיוס. "אנחנו רוצים דיאלוג", אמר נציג חמאס בלבנון, "אבל כל פיוס צריך להתבסס על תכנית התנגדות כדי לשחרר את השטחים הכבושים ולהשיב את זכויותינו".

ברק: מצרים פועלת למניעת הברחות

שר הביטחון, אהוד ברק, התייחס היום לנושא הברחות הנשק לעזה בישיבת הממשלה, ואמר כי מצרים פועלת למנוע מהנשק להיכנס לרצועה. "בסיני יש הצטברות אמצעי לחימה וציוד רב, המיועדים לחמאס, אולם קהיר פועלת למנוע את מעברם לרצועה", סיפר שר הביטחון.

אתמול, לפני תחילת השיחות בין נציגי חמאס למצרים, התייחס לסוגיית ההברחות גם מוחמד נזאל, מראשי הלשכה המדינית של חמאס, ואמר כי הנושא לא מעניין את ארגונו. "הנשק לא מוברח מהרצועה למצרים, אלא להיפך", אמר נזאל בראיון לרשת אל-ג'זירה, והוסיף כי מצרים היא האחראית על הנושא.