ברק: המבצע ברצועת עזה השיג את מלוא יעדיו

שר הביטחון אהוד ברק אמר היום במהלך סקירה בטחונית בישיבת הממשלה כי מבצע עופרת יצוקה השיג את מלוא יעדיו והנחיל לחמאס את המכה הקשה ביותר מאז היווסדו. לדבריו, המבצע יצר כמו כן הרתעה מול חמאס והדגיש כי נוצר מנגנון אפקטיבי למניעת הברחות בציר המדיני. עוד אמר שר הביטחון לשרים כי בסיני נמצא נשק רב המיועד לחמאס, אך מצרים מונעת את העברתו לרצועת עזה

"מבצע עופרת יצוקה" ברצועת עזה השיג את מלוא יעדיו ובהם פגיעה קשה בחמאס -הקשה ביותר שחטף הארגון מאז היווסדו", כך אמר היום (ראשון) שר הביטחון, אהוד ברק, במהלך סקירה ביטחונית שמסר במהלך ישיבת הממשלה.

לדבריו, המבצע תרם כמו כן ליצירת הרתעה מול הארגון ברצועת עזה והדגיש כי העדות לכך היא הפסקת ירי תלול המסלול לעבר שטחי ישראל מאז יצאו כוחות צה"ל מהרצועה בליל שלישי שעבר.

שר הביטחון ציין בפני השרים כי מבצע "עופרת יצוקה" ברצועת עזה השיג את מלוא יעדיו ובהם פגיעה קשה בחמאס – הקשה ביותר מאז היווסדו, ויצירת הרתעה מול חמאס מלבצע ירי תלול אל שטחי ישראל. ברק הדגיש כי העדות לכך היא שמאז יציאת כוחות צה"ל מהרצועה באופן מלא בליל שלישי שעבר, לא נחתו רקטות בשטח מדינת ישראל.

לדברי ברק, בזכות המבצע ברצועת עזה ישראל יצרה כוח הרתעתי מול גורמים נוספים בציר הרדיקלי ונוצר מנגנון אפקטיבי למניעת הברחות בציר המדיני תוך רתימת מצרים, ארה"ב ואירופה. שר הביטחון, המחיש במהלך הסקירה את הירתמותם של המצרים למאמץ למניעת ההברחות ואמר כי בסיני "יש הצטברות אמצעי לחימה וציוד רב, המיועד לחמאס, אולם קהיר פועלת למנוע את מעברו לרצועה".

בנוסף, ציין ברק כי המבצע תרם לחיזוק אמון הציבור בצה"ל, במדינה ובמוסדותיה וסיפר כי במהלך ביקורי המשפחות השכולות ובביקורי הפצועים בבתי החולים התחזק, הוא עצמו, מהחוסן הנפשי, מהאווירה התומכת ומהמילים החמות, חרף הפגיעה ביקר מכול. ברק ניצל את ישיבת הממשלה להבעת תנחומים למשפחות השכולות ולברכת החלמה מהירה לכל הפצועים בשם ממשלת ישראל כולה.

"הממשלה מחוייבת להעניק לחיילים ולקצינים גיבוי מלא"

ברק התייחס בדבריו גם למצב ההומניטרי ברצועת עזה, ולפתיחת מעברי כרם שלום, קרני , נחל עוז וארז להכנסת מוצרי יסוד דרכם. העברות ציוד אלו מסייעת לשיפור מצב האזרחים ברצועה.

השר ברק הסביר שהשאיפה היא, כי הסיוע ההומניטארי יהיה, ככל האפשר, במעורבות הרשות הפלסטינית, וכי בימים אלה מתקיימים מגעים עם גורמים בינ"ל ליישום עקרון זה.

שר הביטחון התייחס כמו כן להצעת ההחלטה שהעלה בפני חברי הממשלה בדבר מתן גיבוי מלא לקציני צה"ל שלקחו חלק במבצע "עופרת יצוקה" והדגיש כי חברי ממשלת ישראל נושאים באחריות לשילוחם של מפקדי וחיילי צה"ל למשימותיהם ולכן הממשלה מחויבת מתוקף תפקידה, להעניק להם גיבוי מלא.