עכשיו זה סופי: מאיר אברג'יל שוחרר למעצר בית

בעוד אחיו איציק נשאר בבית המעצר, החליט בית המשפט המחוזי בי-ם לאשר את שחרורו של מאיר אברג'יל למעצר בית. עורכת דינו: אנו מברכים על ההחלטה

בית המשפט המחוזי בירושלים דחה היום (רביעי) את התנגדות הפרקליטות לשחרורו של איש העולם התחתון מאיר אברג'יל, וקבע כי זה יישלח למעצר בית - לאחר השלמת הערבויות הכספיות בעניינו.

פרקליטתו של אברג'יל, עורכת הדין איילת אפיק, מסרה בתגובה להחלטת בית המשפט כי "אנו מברכים על ההחלטה למרות שמדובר בסכומי ערבות גבוהים, שנקבעו על אף שבית המשפט לא מצא תשתית ראייתית נגד אברג'יל".

בשבוע שעבר החליט בית המשפט לשחרר את אברג'יל, אך קבע בנוסף כי אחיו של מאיר, יצחק אברג'יל ונאשם נוסף, יישארו במעצר עד תום ההליכים. בחודש שעבר מתח השופט אדמונד לוי ביקורת על הפרקליטות במהלך דיון בבית המשפט העליון, בערעור שהגישו האחים מאיר ויצחק אברג'יל ושניים מאנשיהם נגד מעצרם.

החשודים טענו כי יש לשחחרם ממעצר מכיוון שאין בידי הפרקליטות בקשת הסגרה פורמלית שחתומה על ידי מזכירת המדינה האמריקנית.

השופט לוי אמר כי מדינת ישראל אמורה לשמור על זכויות אזרחיה. לדבריו, הסגרה של אזרחי למדינה אחרת, היא לא דבר פשוט וצריך להקפיד בעניין עד הפסיק האחרון. "בקשת הסגרה צריכה להיות מפורשת. המחדל כאן ברור, לא צריך להמתין עד למסמך האחרון", אמר.