איראן: חשוב שאובמה יבין - במזרח התיכון שונאים את ארה"ב

יום לאחר השבעתו של אובמה, נשא שר החוץ האיראני נאום ויעץ לנשיא האמריקני לשכור לעצמו צוות של מזרחנים, כדי שיבין את המתרחש באזורנו. מותאקי נדרש גם לנושא המלחמה בעזה ואמר כי ישראל הפסידה, וכי זכותו של חמאס להצטייד בנשק שיגן עליו מפני הציונים

לא רק בישראל עוקבים בהתרגשות אחר ימיו הראשונים של נשיא ארצות הברית הטרי, ברק אובמה, בתפקידו החדש - גם באיראן נושאים עיניים לוושינגטון.

"העמים במזרח התיכון שונאים את מדיניות ארצות הברית בשנים האחרונות - ואת זה חשוב שהממשל החדש יבין. המדיניות הקודמת היא הירושה של ממשל אובמה" כך אמר הבוקר שר החוץ האיראני מאנושר מותאקי.

הוא גם שיגר עצה לנשיא החדש ואמר כי "ארצות הברית צריכה שיהיו לה מזרחנים בשירות הממשל, כדי להבין את המצב היום באיזור".

מותאקי גם הקדיש חלק נכבד מנאומו לישראל. "אולמרט,ברק ולבני הם הטרוריסטים הגדולים בעולם יש להגיש תביעות על פשעי מלחמה נגד השלישייה הזו" תקף השר האיראני והוסיף כי זכות חמאס להצטייד בנשק.

"איפה שיש התנגדות יהיה לה נשק. אנו סבורים כי תמורת השקט הנצחי ומניעת התפשטות הפשעים נגד האנושות,יש להתנגדות הזכות הטבעית להשיג נשק ולבנות את עזה,וזה באחריות חמאס".

השר גם הזהיר שאסור להעביר את כספי הסיוע לידיו של יו"ר הרשות היוצא. "הסכומים שיגיעו לבניית עזה אסור שיגיעו לידיים לא בטוחות. כהונתו של אבו מאזן הסתיימה, וצריך שיערכו שם בחירות. הכסף צריך להגיע למי שינהל את פלסטין", דברי מותאקי.

יום ראשון בתפקיד עמוס לאובמה