א-סנע: רוצה לבקר בעזה כדי לחשוף את פשעי המלחמה של ישראל

חבר הכנסת מרע"מ-תע"ל מבקש לצאת לביקור ברצועת עזה, כדי לחזות במו עיניו בתוצאות מבצע "עופרת יצוקה". א-סנע אומר כי ישראל מנסה לטשטש את עקבות הפעולה והוא מבקש לאסוף ראיות מהשטח כדי לעזור להעמיד לדין את האחראים

"אני רוצה לעמוד מקרוב על ההרס שחוללה ישראל במלחמה" כך כתב הבוקר (רביעי) חבר הכנסת טלב א-סנע (רע"מ-תע"ל) בבקשה שהגיש לקצין הכנסת, שיאשר את כניסתו לרצועת עזה.

פסגת הליגה הערבית: 2 מיליארד דולר יועברו לשיקום עזה »
אלפי תומכי חמאס חגגו בעזה: ניצחנו את ישראל »
מזכ"ל האו"ם ברצועה: המראות כאן שוברי לב »

"ישראל מנסה לטייח ולכסות על פשעיה ולכן רק ביקורי יאפשר לעמוד מקרוב אחר הפשעים האלו, ולאסוף ראיות מהנעשה, כדי שהפושעים יבואו על עונשם", דברי א-סנע.

הבוקר הודיע צה"ל על יציאת אחרון החיילים הישראלים מהרצועה, ועל סיומו הרשמי של מבצע "עופרת יצוקה". הכוחות ייערכו מסביב לרצועה בכוננות ויהיו ערוכים להגיב לכל הפרה של הפסקת האש מצד חמאס.

בצה"ל מתחילים לחשוש מהאפשרות שמפקדי המבצע האחרון יהיו חשופים לתביעות על פשעים נגד האנושות אם וכאשר יגיעו לבקר בחו"ל. צה"ל הטיל איסור על פרסום שמם ותמונתם של מפקדים שהשתתפו במבצע האחרון מתוך מטרה להקשות על אותם גורמים את איסוף החומר הדרוש להגשת תביעה שכזאת.

אתמול אמר חבר הכנסת א-סנע לחבר הכנסת אביגדור ליברמן כי הוא "רוקד על דם ילדים" והוסיף "מקומך בכלא". הרקע להתבטאויות היה דיון בג"ץ בעתירת המפלגות בל"ד ורע"מ-תע"ל נגד החלטת ועדת הבחירות המרכזית לשלול את זכותן להתמודד בבחירות לכנסת ה-18.

תחילת הפרשה בשבוע שעבר, אז החליטה הוועדה בתום דיון סוער במיוחד לפסול את המפלגות בטענה שבל"ד אינה מכירה במדינת ישראל כבמדינה יהודית ותומכת במאבק אלים נגדה.

26 מבין חברי הוועדה תמכו בהצעות לפסילת בל"ד, ורק שלושה התנגדו. רשימת רע"מ-תע"ל "זכתה" לתמיכה מעט פחות גורפת - ורק 21 מבין חברי הוועדה הצביעו בעד פסילתה, שמונה התנגדו לה.

לפני תחילת הדיון התעוררו ויכוחים בין אנשי ישראל ביתנו וחברי הכנסת הערבים. חברי הכנסת אחמד טיבי וטלב א-סנע קראו ליו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן "פשיסט". ליברמן ענה להם וקרא לעברם "אתם מחבלים וצריך לטפל בכם כמו בחמאס".