חמאס: על ישראל לברר מה עלה בגורל שליט לאחר ההפצצות

מוסא אבו מרזוק רומז הבוקר כי יש סיכוי שהחייל החטוף נפצע בהפגזות • עם זאת הוא הוסיף כי אין לו ספק שסוגיית שליט "תשוב ותיפתח בעתיד" • בימים האחרונים התייחסו לנושא גם ראש הממשלה וגם שרת החוץ • אולמרט אמר כי ישראל תאלץ לשלם מחיר כבד על שחרור החייל ואולם הוא מאמין "שיש לכך סיכוי" • לבני הבהירה: אם חמאס רוצה משהו - שישחרר את שליט

"על ישראל לברר מה עלה בגורלו של גלעד שליט לאחר ההפצצות ברצועת עזה כי יתכן שהוא הופצץ כמו שקרה לאסירים אחרים שנפלו בקרב לוחמנו בעזה" כך אמר סגן ראש הלשכה המדינית של חמאס, מוסא אבו מרזוק לעיתון קטארי.

עוד מדווח כי אבו מרזוק אמר עוד כי אין ספק שסוגיית שליט תשוב ותיפתח בעתיד.

יו"ר המטה לשחרור גלעד שליט: מקווה שהוא לא מרגיש נזנח »
"לא מעלים על דעתנו ששחרורו של גלעד לא יהיה חלק מהסדר שיושג" »

יואב בלקס, ממטה החברים למען שחרור גלעד שליט אמר הבוקר לרדיו 99FM כי "ממשלת ישראל מוותרת על גלעד שליט ומפקירה אותו לתמיד בזה שהיא החליטה על הפסקת אש ללא שחרורו. עכשיו עד הבחירות חלון ההזדמנויות הולך ומצטמצם ואם הוא לא יחזור עד הבחירות כנראה שלא נראה אותו יותר".

בכירים ישראלים פיזרו בימים האחרונים רמזים בנושא. אתמול התייחס לסוגיית שליט ראש הממשלה אהוד אולמרט ואמר "אני נתתי הנחיות והתנעתי מהלכים, תוך כדי המלחמה גם אחרי הלחימה שיהיו כרוכים גם בתשלום מחירים לא פשוטים על ידי החברה הישראלית על מנת להביא את גלעד הביתה הכי מהר שאפשר. אני חושב שיש לכך סיכוי".

שרת החוץ ציפי לבני מצידה הבהירה שאם חמאס רוצה משהו מישראל - שיחזיר את גלעד שליט. בכינוס סטודנטים במכללה למנהל בראשון לציון, אמרה לבני כי "בנקודת הזמן שבה אנו נמצאים חמאס מחד והקהילה הבינלאומית מנגד יפעילו לחץ על ישראל בעניין המעברים ובעניינים נוספים, לכן, אם יש משהו שחמאס רוצה לקבל מישראל - לנו יש אדם שאנחנו רוצים לקבל אותו - והוא גלעד שליט".

במוצאי השבת כינסה משפחתו של שליט מסיבת עיתונאים, מספר שעות לפני שהקבינט המדיני-ביטחוני הודיע על הפסקת האש וקראה למקבלי ההחלטות לפעול לשחרורו של בנם משבי חמאס.

"לאור כינוס הקבינט, וכנראה קבלת החלטות שיביאו להסדרים כאלה ואחרים ברצועת עזה, אנחנו רואים חלון הזדמנויות בלתי חוזר להשבתו של גלעד משבי החמאס. אנחנו לא מעלים על דעתנו, שנושא שחרורו של גלעד לא יהיה חלק מהסדר שיושג".

לסיכום אמר אביו של החייל החטוף כי "אם בעבר עלתה שאלת כושר ההרתעה של מדינת ישראל על גבו הצר של גלעד שליט, אנחנו רואים היום שישראל יכולה לבסס את כושר ההרתעה שלה על דברים אחרים".