חוזרים לשגרה: הלימודים בדרום יתקיימו מחר כרגיל

אחרי שלושה שבועות תחת איום הרקטות, התלמידים בכל ישובי הדרום חוזרים אל הכיתות • השעות הראשונות של הלימודים יוקדשו לשיחות על תחושותיהם של התלמידים • השירות הפסיכולוגי יפעיל תכנית שתסייע לתלמידים לחזור לשגרה • גם באוניברסיטת בן גוריון חוזרים ללימודים מלאים

(22 שניות)

בעקבות ההכרזה על הפסקת אש ברצועת עזה והפסקת ירי הרקטות אל ישובי הדרום, הודיע היום (שני) משרד החינוך כי הלימודים בישובים הנמצאים בטווח ירי הרקטות יתחדשו החל ממחר (שני) במתכונת מלאה. באשקלון הוחלט לקיים את הלימודים רק בכיתות י-י"ב.

מנהלי בתי הספר התבקשו לקבל את התלמידים בשלטי ברכה וכרטיסי ברכה אישיים, ומנכ"לית משרד החינוך, שלומית עמיחי, הורתה להקדיש את השעות הראשונות של היום לשיחות עם התלמידים על התחושות בעקבות המצב. ממשרד התיכון נמסר, כי "השיחות תלוונה בסיוע של פסיכולוגים ויועצים חינוכיים, ותלמידים עם תסמיני חרדה גבוהים יקבלו סיוע רגשי פרטני".

השירות הפסיכולוגי-ייעוצי גיבש תכנית בשם "חוסן – היום שאחרי" המיועדת לתלמידי כל הכיתות, שאמורה להכין את התלמידים לקראת חזהר לשגרה. "התכנית תסייע לתלמידים להתמודד עם חוויות המצב המיוחד בדרום ותעניק להם כלים לשליטה ולאיזון", אומרים במשרד החינוך.

גם באוניברסיטת בן-גוריון שבבאר שבע יחזרו מחר למתכונת לימודים מלאה. הסטודנטים מתבקשים לעקוב אחרי הודעות שמפרסמת האוניברסיטה, אך באוניברסיטה מדגישים כי נכון לעכשיו הלימודים יתקיימו על פי לוח הזמנים המקורי.

היום: הלימודים חודשו באופן חלקי

הלימודים בדרום חודשו כבר היום באופן חלקי. ביישובי עוטף עזה ובשדרות הלימודים חודשו במלואם, ובבאר שבע שבו אל הלימודים תלמידים כיתות י"א-י"ב המתכוננים לבגרויות החורף, תלמידי החינוך המיוחד וילדי מעונות היום.

באשדוד ובאשקלון חזרו אל הכיתות תלמידי כיתות י"א וי"ב, שלמדו במרחבים מוגנים ובמקלטים, ובאופקים התחדשו הלימודים בכיתות י"א וי"ב ובבתי הספר היסודיים והגנים - אך רק במרחבים מוגנים.