מאסר עולם לרוצחי המאבטח בשוד "הברינקס"

שלושת הנאשמים, הורשעו כי תכננו והוציאו אל הפועל את שוד משאית "הברינקס" בשנת 2004. במהלך השוד נורה ונהרג ראש צוות המאבטחים, מרדכי כהן

פרשת שוד רכב ה"ברינקס": בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר בצהריים (שני) עונש של מאסר עולם מאסר ועוד עשר שנים בפועל על שלושה תושבי רצועת עזה שהורשעו ברצח, בשוד מזויין, בקשירת קשר לפשע ונשיאה והובלת נשק בשנת 2004.

נוסף על כך, גזר בית המשפט על השלושה תשלום של מאה אלף שקלים כפיצוי למשפחת ההרוג. השלושה הורשעו כי בשנת 2004 שדדו רכב של חברת "ברינקס" שהוביל כספים לסניף "בנק הפועלים" בטירה שבמשולש. מהלך השוד נרצח ראש צוות הרכב, מוטי כהן.

הירי לעבר מאבטחי "ברינקס" בוצע מרכבם של השודדים, שחנו בסמוך לסניף בנק הפועלים בעיר. השודדים הצליחו לפתוח את המשאית, להוציא את הכספים שבתוכה ולהמלט מהמקום. מאוחר יותר, מכוניתם אותרה, אך היא הייתה ריקה. השודדים נתקעו ככל הנראה בעץ, נטשו את מכוניתם ונמלטו רגלית. במשטרה מנסים כעת לאתרם.

הנאשמים הורשעו בחודש שעבר. בפסד הדין כתב השופט "לכל אחד מהנאשמים נקבע תפקיד מוגדר בביצוע השוד, והנאשמים כולם נטלו חלק בביצוע השוד והנצרך לו", והוסיף כי "הנאשמים נכנסו לשותפות פלילית לצורך ביצועה של העבירה המקורית – השוד המזוין - וראוי להטיל עליהם אחריות מתמשכת לכל המעשים העברייניים שהתפתחו במהלך הארוע".