בית המחבל שביצע הפיגוע בישיבת מרכז הרב נאטם

על פי החלטת בג"ץ לדחות את עתירת אביו של המחבל שביצע את הפיגוע הקטלני בישיבה, אטם פיקוד העורף את שתי הקומות העליונות בבית בשכונת ג'בל מוכבר במזרח ירושלים

(0:19 דקות)

אטימת בית המחבל מג'בל מוכבר שביצע את הפיגוע בישיבת הרב בחודש מארס אשתקד, שבו נהרגו שמונה תלמידי הישיבה התבצעה הבוקר (שני), זאת בעקבות החלטת בג"צ. כוחות גדולים של משטרה ומשמר הגבול מאבטחים את האטימה שמתבצעת על ידי פיקוד העורף.

בית המשפט העליון דחה לפני כשבועיים את עתירת אביו של המחבל, שביצע את הפיגוע בישיבת מרכז הרב בירושלים, להרוס שתיים מבין ארבע הקומות של ביתו. בכך קיבל העליון את עמדת פיקוד העורף, הרמטכ"ל ושר הביטחון.

שופטי בג"ץ קבעו בנוסף כי ניתן היה לשנות את המדיניות מאז שנת 2005 שלא להחרים ולהרוס בתים, לאור התגברות גל הפיגועים שביצעו תושבי מזרח ירושלים בתקופה האחרונה.

הפיגוע הקטלני בישיבת מרכז הרב, ספינת הדגל של הציונות הדתית, אירע בתחילת חודש מארס 2008. המחבל, עלה אבו-דהיים ממזרח ירושלים, נכנס אל הישיבה וירה לכל עבר. הוא הספיק לרצוח שמונה תלמידים לפני שנורה למוות על ידי קצין צה"ל.

מייד אחרי הפיגוע החלו בישראל קריאות מגורמים שונים במערכת הפוליטית והמערכת הביטחון להרוס את בית המחבל, וחמישה חודשים אחרי הפיגוע הורה שר הביטחון על המהלך. החלטתו ניתנה אחרי שהיועץ המשפטי לממשלה קבע, כי אין מניעה להרוס בתי מחבלים. בסופו של דבר הוחלט, כי מטעמים לוגיסטיים הבית לא ייהרס, אלא שתיים מארבע הקומות בו ייאטמו.