ברק: עינינו פקוחה להשלמת המהלך הצבאי באופן מדיני

שר הביטחון ביקר לוחמים בבסיס חיל הים באשדוד והודה להם על המאמצים שלהם במבצע "עופרת יצוקה". השר התייחס לאופציה של הפסקת אש ואמר כי הישגי צה"ל במבצע "יוצאי דופן" אבל ישראל בודקת גם אפשרויות של סיום הלחימה באמצעות "המערכת המדינית"

שר הביטחון אהוד ברק שביקר הבוקר (חמישי) בבסיס חיל הים באשדוד בחר להקדיש את עיקר דבריו כדי לומר תודה ללוחמים, אבל רמז גם לאפשרות של הסדר מדיני.

"אנחנו יצאנו למבצע בשביל להחזיר שקט לדרום ולהביא למצב שתהיה פעולה אפקטיבית כדי למנוע הברחות מהגבול, ואת שני הדברים האלה אנחנו ממשיכים לעשות" אמר השר והוסיף "הלחימה נמשכת כדי להגיע ליעדים, אבל העין שלנו פקוחה גם לאפשרות להגיע לסיום המהלך הזה, ולהשלמת התוצאות וההישגים יוצאי הדופן של צה"ל, באמצעות המערכת המדינית".

"אני קודם כל רוצה לומר לכולכם תודה, על כל מה שאתם עושים במבצע 'עופרת יצוקה'. יש פה מכל הגופים של חיל הים שמשתתפים במבצע, ואני רוצה להודות לכם על כל מה שאתם עושים בים וגם ביבשה".

במקביל לביקורו של השר בבסיס חיל הים, ברצועת עזה נמשכת הלחימה. עם כניסת מבצע "עופרת יצוקה" ליומו ה-20 מדווחת סוכנות הידיעות AP על אלפי פלסטינים שנמלטים מבתיהם במרכז העיר עזה מפחד כוחות צה"ל המתקדמים פנימה.

על פי הדיווחים הכוחות הישראלים מתקדמים בחיפוי מסוקים, אוניות קרב וטנקים. הפלסטינים מספרים על עימותים בתוככי העיר. על פי הדיווחים צה"ל הפציץ בניין רב קומות בעיר עזה שבו ממוקמים כמה משרדים של רשתות תקשורת ובהם של סוכנות רויטרס. בתקיפה נפצע עיתונאי העובד עבור ערוץ הטלוויזיה של אבו דאבי. דובר צה"ל מסר כי הדיווח נמצא בבדיקה.

במקביל, אומר דובר האו"ם כי המפקדה הראשית של אונר"א ברצועה הופצצה על ידי פגזים ישראלים וכי המבנה עולה באש.