נתניהו: ממשלה בראשותי תפרוס רשת ביטחון לקרנות הפנסיה

יו"ר הליכוד התייחס למשבר הפיננסי, ואמר כי כדי להגיע ליציבות יש ללכת לבחירות. "יש צורך במדיניות ממשלתית אקטיביסטית כדי לחלץ אותנו מהמשבר", אמר נתניהו, והבטיח: "הממשלה בראשותנו תפרוס רשת ביטחון לקרנות הפנסיה, קופות הגמל ולקרנות הנאמנות"

על רקע הירידות החדות בבורסה בתל אביב, ואחרי ההצהרות בעניין המשבר הכלכלי של יו"ר העבודה אהוד ברק ויו"ר קדימה ציפי לבני, התייחס הערב (שני) גם יו"ר הליכוד בנימין נתניהו למשבר הכלכלי וקרא להתערבות ממשלתית.

"יש צורך במדיניות ממשלתית אקטיביסטית כדי לחלץ אותנו מהמשבר. אם רוצים לייצב את הכלכלה - צריך ללכת לבחירות", אמר נתניהו בכנס חברתי-כלכלי של הליכוד שנערך בגני התערוכה.

"הממשלה צריכה להניע את גלגלי הצמיחה דווקא בתקופה של האטה. הצמיחה תיתן את המשאבים לצרכים הלאומיים של מדינת ישראל. כשניבחר, הממשלה בראשותנו תפרוס רשת ביטחון לקרנות הפנסיה, קופות הגמל ולקרנות הנאמנות.

"בתקופה כזו יש להפחית את המיסים, בעיקר את מס החברות. אין חלופה לכלכלה חופשית כמו שאין חלופה לדמוקרטיה".

קודם לכן התייחסה למשבר הכלכלי ציפי לבני, שמנסה להרכיב קואליציה בראשותה, ואמרה כי "הדרך הנכונה להתמודדות עם המשבר דורשת את הסרת אי הוודאות הקיימת ויצירת יציבות פוליטית וכלכלית שתאפשר לממשלה להיערך מראש כבר עכשיו".

מי שעתיד כנראה להיות השותף הבכיר בקואליציה של לבני, יו"ר העבודה אהוד ברק, נועד היום עם ראשי המשק ואותת כי הוא מוכן להתגמש במסגרת המשא ומתן הקואליציוני. "אני חושב שכרגע הדבר הדחוף ביותר הוא ההתמודדות עם המשבר הכלכלי כמו שהוא", אמר ברק.