גאורגיה פרשה מחבר העמים

הפרלמנט הגאורגי הצביע פה אחד לפרוש מהארגון שהקימה רוסיה לאחר הצפרקות ברית המועצות • לטענת חברי הפרלמנט המהלך מגיע בתגובה להפרות הרוסיות של הפסקת האש • על פי דיווחים בשטח מאות טנקים רוסים עושים את דרכם לעיר זוגדידי שבמערב גאורגיה וכי כוחות רוסיים נמצאים בעיר הנמל פוטי

(51 שניות)

הפרלמנט של גיאורגיה החליט היום (חמישי) פה אחד לפרוש מחבר העמים, הגוף שהוקם על ידי רוסיה, אחרי נפילת הגוש המזרחי. לטענת חברי הפרלמנט רוסיה לא מכבדת את הפסקת האש וממשיכה להילחם בכוחוצת הצבא הגאורגי.

ובינתיים בשטח, הכוחות הרוסים עדיין שולטים בעיר גורי, למרות שהודיעו אחר הצהרים כי אין יותר חיילים רוסים על אדמת גיאורגיה. על פי דיווחים שונים, כמאה כלי רכב משוריינם רוסים עושים את דרכם לעיר זוגדידי שבמערב גיאורגיה.

רוסיה אף תגברה את כוחותיה בעיר הנמל פוטי שלחוף הים השחור. זה הנמל שאליו אמורה להגיע בימים הקרובים שייטת של הצי האמריקני. מהמטכ"ל הרוסי יצאה הודעה, בה נאמר כי "זה חוקי לחלוטין שמשקיפי שלום רוסיים יתפרסו בעיר פוטי, על מנת ליישם את הפסקת האש". במקביל החל להגיע היום לגאורגיה סיוע אמריקני דרך האוויר.

שליח חדשות 10 לגאורגיה מספר כי "החיילים הרוסים אומרים שהם כח לשמירת שלום והם עומדים מוכנים למול הכוחות הגאורגים שנמצאים רק כמה מאות מטרים מכאן. כלומר למרות ההודעה על הנסיגה בחזרה לדרום אוסטיה ומשם לרוסיה, הכוחות הרוסים עדיין נמצאים בגורי".

מזכירת המדינה האמריקנית קונדוליזה רייס אמרה הלילה, כי רוסיה עומדת בפני בידוד אם תפר את הפסקת האש בגיאורגיה.