דיווח מגאורגיה: פיצוצים עזים נשמעו סמוך לגורי

הפסקת האש השברירית בגאורגיה על סף קריסה מוחלטת • פיצוצים עזים נשמעו לפני זמן קצר לא רחוק מהעיר האסטרטגית גורי, המרוחקת רק עשרות קילומטרים מבירת גאורגיה טביליסי • שליח חדשות 10 לאזור מספר כי נוכחות צבאית רוסית מסיבית מורגשת בעיר - זאת למרות דיווחים קודמים על נסיגת הכוחות

הדיווחים הסותרים מגאורגיה מתרבים. הבוקר הודיע שר הפנים הגאורגי כי הרוסים החלו לסגת מגורי כחלק מהסכם הפסקת האש לאחר מכן דווח על תגבור כוחות רוסי בעיר הנמל החשובה פוטי, ואילו כעת נשמעו פיצוצים עזים סמוך לעיר האסטרטגית הממוקמת מרחק של עשרות קילומטרים בודדים מהבירה - ונראה כי הפסקת האש השברירית במצב רעוע מתמיד.

שליח חדשות 10 לגאורגיה מספר כי "החיילים הרוסים אומרים שהם כח לשמירת שלום והם עומדים מוכנים למול הכוחות הגאורגים שנמצאים רק כמה מאות מטרים מכאן. כלומר למרות ההודעה על הנסיגה בחזרה לדרום אוסטיה ומשם לרוסיה, הכוחות הרוסים עדיין נמצאים בגורי".

בקרמלין קראו הבוקר להתחייבות גיאורגית שלא לתקוף את המחוזות הבדלניים שלה. לדברי נשיא רוסיה, דמיטרי מדבדב, "על ההסכם צריכות לחתום דרום אוסטיה, גאורגיה ורוסיה כשהאיחוד האירופי והארגון לבטחון ושיתוף פעולה באירופה משמשים ערבים".


ובתוך כך, שר החוץ הרוסי, סרגיי לברוב אמר לפני זמן קצר כי ארמצו מקדמת בברכה משקיפים זרים בדרום אוסטיה.

מזכירת המדינה האמריקנית קונדוליזה רייס אמרה הלילה, כי רוסיה עומדת בפני בידוד אם תפר את הפסקת האש בגיאורגיה.

בנאום בבית הלבן, הבטיח בוש לשלוח לגאורגיה מטוסי תובלה צבאיים, שיספקו סיוע הומניטרי לאזורים שנפגעו בקרבות. נשיא גאורגיה, מיכאיל סקאשווילי, אמר בתגובה כי משמעות ההתחייבות היא שצבא ארצות הברית יתפוס למעשה את השליטה בנמלים ובשדות התעופה במדינה. מוקדם יותר, תקף סאקשווילי בחריפות את פעולות צבא סוריה על אדמת גאורגיה.

הנשיא האמריקני הוסיף ואמר כי הוא מודאג מהדיווחים על המשך הפעילות הצבאית הרוסית בגיאורגיה, על אף הפסקת האש.

שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב תקף בחריפות את דבריו של בוש, ואמר כי ארצות הברית תצטרך לבחור בין רוסיה לבין גאורגיה."וושינגטון משחקת משחק מסוכן בקווקז בתמיכתה בנשיא גיאורגיה מיכאיל סקאשווילי", הוסיף לברוב