שכר הלימוד צפוי לעלות ב-6%

נציגי האוצר הודיעו לחברי ועדת החינוך של הכנסת כי ההשתתפות הקבועה של הממשלה בשכר הלימוד בתקציב האוניברסיטאות תקטן - ולכן הנטל על הסטודנטים יגדל. חברי הוועדה התנגדו להודעת האוצר וגם באגודת הסטודנטים זועמים

נציגי משרד האוצר הופיעו היום (שלישי) בפני וועדת החינוך של הכנסת והודיעו כי משרדם החליט כי שכר הלימוד האוניברסיטאי יגדל בשנה הקרובה ב6%. לדברי נציגי משרד האוצר ההשתפות הקבועה של הממשלה בשכר הלימוד בתקציב האוניברסיטאות לא תגדל ב-6% כמו בשנים עברו ולכן הסטודנטים יצטרכו לשאת בנטל.

בשנים האחרונות השתתפה הממשלה ב-26% מהמימון וכעת, הסבירו נציגי האוצר, ההשתתפות תשוב לעמוד על 20% - כמו בשנים עברו.

בתגובה נמסר מהתאחדות הסטודנטים: "פקידי האוצר מנסים בכל כוחם ובדרכים שונות לפגוע שוב ושוב בציבור הסטודנטים בישראל. אנו כנציגי הסטודנטים לא נוכל להרשות זאת, ונפעל בכל כוחנו על מנת למנוע ולבטל את הגזירות החמורות הללו".

"ציבור הסטודנטים אינו ולא יהיה שק החבטות של שר האוצר וממשלת ישראל. אנו לא ניתן לפקידי האוצר להעלות את שכר הלימוד, ונילחם כמו שנלחמנו בעבר אם יהיה בכך צורך."

גם חברים בוועדת החינוך הביעו התנגדות להכבדת נטל התשלומים על הסטודנים. יו"ר ועדת החינוך, ח"כ מיכאל מלכיאור (העבודה - מימד) אמר כי "על ממשלת ישראל לקבל החלטה שלא להעלות את שכר הלימוד. "הנטל על הסטודנטים גדול ועל המדינה להקל עליהם ולא להוסיף מעמסה על גבם. אני מברך על המו"מ המתקיים בימים אלו עם האוניברסיטאות אך במידה ולא יהיה הסכם נפעל להעברת החוק להגדלת התקציבים".

חבר הוועדה ח"כ אלכס מילר (ישראל ביתנו) הוסיף באותו נושא: "הכוונה להעלות את שכר הלימוד איננה מתקבלת על הדעת ותגרור התקוממות רבה. הרי ברור לכל שמדובר בנושא שיש עליו קונצנזוס ולכן על האוצר לסגת מתוכניותיו כדי למנוע מראש את אי הסדרים בפתיחת שנת הלימודים".