"חלק מהכסף יגיע לחמאס"

יעקב אדרי, השר לפיתוח הנגב והגליל, מבקר בחריפות את ההחלטה להעביר 72 מיליון שקל לרצועת עזה

יעקב אדרי, השר לפיתוח הנגב והגליל (קדימה) מבקר בחריפות את החלטת שר הביטחון אהוד ברק, להעביר 72 מיליון שקל לרצועת עזה.

לדברי אדרי, "בסופו של דבר חלק מהכסף אם לא רובו יגיע לידי החמאס, שישתמש בו לצרכיו הצבאיים וכנגד ישראל". השר אדרי הוסיף ואמר כי ה"תודה של חמאס" לישראל כלשונו,
לא איחרה להגיע בדמות רקטת קסאם שנחתה אתמול בערב על שדרות.

תגובתו של אדרי מתייחסת להחלטת ישראל מאתמול לאפשר להעביר לרצועת עזה 72 מיליון שקל על מנת לשלם משכורות לאנשי הרשות הפלסטינית שם. מאז עליית חמאס לשלטון ישראל לא אישרה להעביר כסף לרצועה.

הכספים שייכים לרשות הפלסטינית אולם עוכבו בידי ישראל שביקשה למנוע את הזרמתם לרצועת עזה. למרות זאת, בעקבות בקשה אישית של ראש הממשלה הפלסטיני, סלאם פיאד, משר הביטחון אהוד ברק הוחלט על העברת הסכומים. פיאד הבטיח לברק כי הכספים ישמשו אך ורק לשימושה של הרשות הפלסטינית

ח"כ רותם: אי אפשר לא להחזיר את שליט ולהמשיך להעביר כסף

כצפוי ההחלטה עוררה זעם בימין. ח"כ דודו רותם (ישראל ביתנו) אמר כי העברת הכספים לעזה היא "שערורייה. הכספים יעברו לא רק לרשות הפלסטינית - גם אנשי החמאס ייהנו מהכספים. אי אפשר לא להחזיר על שליט ומצד שני לאפשר לרשות הפלסטינית לנהל את העסק כמו שהם רוצים".

"ממשלת ישראל ממשיכה להיות גוף תומך טרור" אמר ח"כ אריה אלדד (איחוד לאומי-מפד"ל) שהוסיף כי "הפעם היא הפכה להיות גם לממשלה שמממנת ישירות את החמאס. משאיות הכסף המזומן העוברות לרצועת עזה משלמות במישרין את המשכורות של רבבות ממחבלי החמאס, ממשלת ישראל היא המדינה היחידה בעולם המשלמת באופן סדיר משכורות לאויביה".