דיווח: ארה"ב תיסוג מעיראק עד סוף 2010

שני בכירים עיראקים אומרים, כי במסגרת הסכם שהושג בין הממשל האמריקני לממשלה העיראקית, ייסוגו כל היחידות הלוחמות של צבא ארה"ב מעיראק עד אוקטובר 2010. בכיר אמריקני אישר כי ישנה התקדמות בין הצדדים, אך אמר כי טרם הושג סיכום על תאריך הנסיגה

האם הצבא האמריקני נמצא בדרכו לנסיגה מעיראק? שני בכירים עיראקים אמרו היום (חמישי), כי ארה"ב ועיראק קרובות לסיכום, לפיו כל היחידות הלוחמות של הצבא האמריקני ייסוגו מאדמת עיראק עד אוקטובר 2010 ושאר הכוחות יעזבו שלוש שנים לאחר מכן.

בכיר אמריקני אישר, כי ישנה התקדמות במגעים על תאריך הנסיגה שמנהלות וושינגטון ובגדד, אך הוסיף כי טרם הושג סיכום על תאריך הנסיגה סופי. בכיר אמריקני נוסף שהתייחס לדיווח, אמר כי נסיגה באוקטובר 2010 היא יעד שאפתני מדי.

לוח זמנים לנסיגת הצבא האמריקני מעיראק מהווה את עיקר השיחות שמתנהלות בין הממשל האמריקני לממשלת עיראק. שני הצדדים דאגו להדגיש עד כה, כי לא הושג שום סיכום בעניין. אחת הסוגיות שמעכבות את ההסכם היא דרישה האמריקנים, לפיה החיילים ששירתו בעיראק יהנו מחסינות משפטית.

אחד הבכירים האמריקנים שהתייחסו לדיווח על הסגת הכוחות, אמר כי אתמול התקיימה שיחת טלפון "ארוכה וקשה מאוד" בין מזכירת המדינה האמריקנית, קונדוליזה רייס, לראש ממשת עיראק, נורי אל-מליכי, בה דרשה רייס מהמנהיג העיראקי להתגמש, במיוחד בכל הקשור לסוגיית החסינות לחיילים.