ספר חדש: הסי אי איי זייף מסמכים שהובילו למלחמה בעיראק

"דרכו של העולם", זהו שם הספר החדש המעורר סערה בארה"ב. מחבר הספר טוען כי ראש המודיעין העיראקי, בזמן שלטון סדאם חוסיין, היה סוכן הסי. אי. איי. הוא נתבקש על ידי מפעיליו לזייף מסמכים המעידים כי עיראק ניסתה להשיג כלי נשק להשמדה המונית. מסמכים אלו הוצגו בחלק מהסיבות לצאת למלחמה בעיראק. בבית הלבן מסרבים להתייחס לפרסומים

ספר חדש המתפרסם בימים אלו בארצות הברית טוען כי הסי. אי. איי., סוכנות הביון האמריקאית, זייף מסמכים שיצדיקו כביכול את המלחמה בעיראק - כך מדווח היום (שלישי) אתר "הארץ".

בספר, שנקרא "דרכו של העולם" , נכתב כי ראש המודיעין העיראקי בתקופת שלטונו של הרודן סדאם חוסיין, ג'ליל חבוש א-תיקריתי ,היה סוכן של סוכנות הביון האמריקנית, הסי. איי. איי. הספר מתאר כיצד כמה חודשים לאחר שהחלה המלחמה, ביקשו באגף המבצעים של הסוכנות מא-תיקריתי, שהיה מוחזק בידיהם, לכתוב בכתב ידו מכתב ,על נייר מסמכים רשמי של ממשלת עיראק, ובו יפורט כיצד מנהיג המחבלים בפיגועי ה-11 בספטמבר התאמן למשימתו בעיראק. המכתב המזוייף גם סיפר כיצד אל-קעידה סייעו לעיראק בהשגת אורניום.

בשלב הבא הועבר המכתב לכלי תקשורת בעולם תוך שהוא מוצג כמסמך שנמצא בארכיון של משרד החוץ האמריקני. המסמך שימש את הממשל האמריקני כ"הוכחה" לקשר בין סדאם לאל-קעידה ולכוונתו להשיג נשק להשמדה המונית.

המהלך המתואר בספר, באת אכן התקיים, מנוגד לחוק ההקמה של הסי.איי.איי שאוסר במפורש על הארגון לפעול בכדי להשפיע על תהליכים פוליטיים בארה"ב או על התקשורת ודעת הקהל.

מהבית הלבן סרבו להגיב לידיעה.