"ביקור אסד בטהרן - חיובי"

סוכנות הידיעות האיראנית מדווחת כי בסוריה מרוצים מביקורו של אסד באיראן. על פי הדיווח שני הנשיאים דנו במצב הפוליטי האזורי והבינלאומי והדגישו את הצורך לחזק את אחדותם של הפלסטינים. היום אסד יפגש עם ראש ממשלת טורקיה - שממשלתו מתווכת בין ירושלים לדמשק במשא ומתן העקיף בין המדינות

בהצהרה שפרסמה מפלגת השלטון הסורית נאמר כי ביקורו של נשיא המדינה בטהרן היה "חיובי". גם על ביקורו של אסד בצרפת נאמר כי הוא היה מוצלח.

סוכנות הידיעות האיראנית "אירנה" מדווחת כי על פי ההודעה הרשמית שפרסמה מפלגת השלטון הסורית במהלך פגישותיו של אסד עם הבכירים האיראנים עלו על שולחן הדיונים המצב הפוליטי - הן הבינלאומי והן האזורי ובפרט עסקו המנהיגים במצב של מדינות ערב.

המשך ההצהרה הוקדשה לבעיות הפנים פלסטיניות ושם נאמר כי שני המנהיגים הדגישו את הצורך בהאצת השיחות כדי לחזק את האחדות הלאומית של הפלסטינים.

היום צפוי אסד להמשיך את מסע הדילוגים שלו ולהיפגש בטורקיה עם ראש הממשלה טאיפ ארדואן. טורקיה שימשה כמתווכת במגעים העקיפים המתנהלים בין ירושלים ודמשק בחודשים האחרונים.

בביקורו בצרפת הבטיח אסד לנשיא סרקוזי כי ינצל את קשריו עם אחמדינאג'אד כדי לנסות ולפתור את המשבר בין טהרן למדינות המערב שפרץ בשל סירובה של איראן לעצור את תוכנית הגרעין שלה.

ואולם, נראה כי הבטחתו של אסד לא עזרה. בשבת הודיע אחמדיניג'אד כי איראן לא תסוג מזכויותיה לגרעין כלל. הנשיא האיראני אמר את הדברים בהודעה שפורסמה באתר הנשיאותי לאחר שיחות שניהל עם נשיא סוריה, בשאר אסד, המבקר בטהרן.

לאור הצהרה זו, ומאחר ואיראן טרם השיבה רשמית על האולטימטום שהציבו לה מעצמות המערב לזנוח את מאמציה הגרעיניים הסלימה המתיחות עם המערב. אתמול דיווחה רשת הטלוויזיה האיראנית "עאלם" כי "משמרות המהפכה" ערכו ניסוי בנשק מתקדם נגד ספינות קרב. מדובר ככל הנראה בטיל ימי חדיש בעל טווח של 300 ק"מ.