"לחיזבאללה הזכות לפעול לשחרור חוות שבעא"

כך אישרה הלילה ממשלת לבנון בדיון שערכה על אישור קווי היסוד שלה. ההחלטה עברה פה אחד למרות הסתייגות שהביעו כמה מהשרים. חבר פרלמנט מטעם הארגון: החלטת הממשלה הלבנונית מוכיחה כי ההתנגדות שניצחה ביולי 2006 - עוברת מניצחון לניצחון

ממשלת לבנון אישרה הלילה (שלישי) את קווי היסוד שלה, המעניקים לצבא לבנון ולארגון חיזבאללה את הזכות לפעול לשחרור חוות שבעא.

ההחלטה עברה פה אחד למרות הסתייגות שהביעו כמה מהשרים. בחיזבאללה הגיבו בשביעות רצון על ההחלטה. חבר הפרלמנט מטעם האירגון חסן חבאללה אמר ש"החלטת הממשלה הלבנונית מוכיחה כי ההתנגדות שניצחה ביולי 2006 והשלימה את עסקת חילופי השבויים עוברת מניצחון לניצחון".

בסוף השבוע שעבר אישרה ועדת שרים לבנונית את טיוטת ההחלטה שלפיה לחיזבאללה יש את הזכות להשתמש בכל האמצעים העומדים לרשותו, על מנת לשחרר את השטחים שנמצאים בשליטת ישראל, ביניהם חוות שבעא. במסמך נכתב: "אנו מכירים בזכותה של לבנון, תושביה וההתנגדות להשתמש בכל האמצעים הנדרשים כדי לשחרר את חוות שבעא והכפר רג'ר".

ובתוך כך, בראיון שהעניק נביל קאוק, מפקד גזרת דרום לבנון בחיזבאללה לעיתון הבריטי "הטלגרף" אמר המפקד כי "חיזבאללה חזק כעת מאי פעם ומוכן לעוד עימות עם ישראל". קאוק התייחס לקשר בין חיזבאללה ואיראן ואמר כי "איראן היא כמו הוותיקן עבור כל בני העדה השיעית. אנו גאים הידידות שלנו עם איראן וסוריה".