ח"כ ברכה בעצרת בשפרעם: "אם ירימו עלינו יד, נשבור אותה"

חבר הכנסת השתתף בעצרת לציון שלוש שנים לפיגוע הירי שביצע המחבל היהודי עדן נתן זאדה ותקף בחריפות את הרשויות • "הממסד הישראלי מתעקש להפוך קורבן לרוצח ורוצח לקורבן", אמר ברכה • "אנו שולחים מסר לכל מי שמתכנן או מעז להרים עלינו יד – אנחנו נשבור לו את היד כמו שצריך. כאן נולדנו וכאן נמות, זו המולדת שלנו"

מאות בני אדם השתתפו הערב (שני) בעצרת שהתקיימה בשפרעם לציון פיגוע הירי שביצע לפני שלוש שנים המחבל היהודי עדן נתן זאדה. בפיגוע הצליח כזכור נתן זאדה לירות למוות בארבעה מתושבי שפרעם, לפני שהוכה למוות על ידי המון זועם.

בעצרת השתתפו חברי כנסת מהמגזר הערבי שתקפו במילים קשות את הממסד הישראלי על טיפולו בפרשה. "הטרוריסט נתן זאדה הגיע לשפרעם כדי להרוג כל מי שאפשר היה להרוג ולא מישהו ספציפי, אנחנו כולנו היינו יעד לרצח", אמר ח"כ מוחמד ברכה (חד"ש) המתגורר בשפרעם.

"כל דקה נוספת בחייו היתה גורמת לעוד קורבנות. הבחורים בשפרעם הגנו על עצמם ומנעו את המשך הטבח. הממסד הישראלי מתעקש להפוך קורבן לרוצח ורוצח לקורבן. אנו שולחים מסר לכל מי שמתכנן או מעז להרים עלינו יד – אנחנו נשבור לו את היד כמו שצריך. כאן נולדנו וכאן נמות, זו המולדת שלנו".

ח"כ סעיד נפאע (בל"ד) דיבר גם הוא בעצרת ואמר: "זו לא גזירה משמיים שאנחנו צריכים להשתתף בעצרות לכבוד הנכבה, יום האדמה, טבח כפר קאסם, אירועי אוקטובר 2000 ושפרעם, אך זו תולדה של המדיניות שהאחריות לה הם הפשעים הישירים שמבצע הממסד הישראלי על כל שלוחותיו.

"הממסד מתייחס אלינו בזלזול בכל הקשור לטיפול בפושעים שרוצחים ערבים", המשיך נפאע. "המסר הוא שאנחנו לא נשלים עם התרת דמנו ולא עם מדיניות הזלזול. אנחנו נאבק נגד זה ולא יצליחו לשבור את רוחנו".