המשטרה: בועז יונה יובא לארץ כבר ביום שני הקרוב

חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה יצאו ביום חמישי לאיטליה על מנת להביא לארץ את המנכ"ל לשעבר של חברת הבנייה "חפציבה" שברח לאירופה לאחר קריסת החברה. בועז יונה יגיע לארץ, ככל הנראה, כבר ביום שני הקרוב

(1:24 דק')

שני חוקרים מהיחידה הארצית לחקירות הונאה של המשטרה, יצאו ביום חמישי לאיטליה כדי להחזיר לארץ את בועז יונה, זאת לאחר שמשטרת איטליה הכריזה כי הוא בר הסגרה - כך הודיעה אתמול (שלישי) המשטרה. החוקרים צפויים לחזור עם יונה ביום שני הקרוב לשם השלמת פרטי החקירה.

בחודש שעבר הודיע בועז יונה, הבעלים של חברת הבנייה הקורסת "חפציבה", לבית המשפט באיטליה כי החליט לוותר על הליך הסגרתו לישראל ולשוב לישראל.

יונה, שנמצא באיטליה כבר תשעה חודשים מאז שנתפס שם, אחרי שנמלט מישראל החליט על המהלך בגלל געגועים למשפחתו ובגלל שהבין כי התהליכים המשפטיים באיטליה עשויים להימשך עוד זמן רב. עורך דינו מסר כי המגעים עם הפרקליטות בישראל נמשכים.

בתחילת ספטמבר אשתקד אמר יונה בבית משפט בונציה, כי הוא חושש לשוב לישראל מחשש לחייו מפני "אנשים רעים" מהם לווה כסף בשוק האפור. פרקליטיו של יונה, עו"ד יאיר גולן והפרקליטה המקומית, דניאלה דה-וואן, אמרו כבר אז כי מדובר בהחלטה זמנית בלבד.