הטרדות בבי"ח: רופאים בכירים הועמדו לדין משמעתי בעקבות עבירות מין במטופלות

שני רופאים בכירים מהצפון וחוקר בתחום הרפואה הועמדו לדין משמעתי בעקבות עבירות מין במטופלות. המקרים הוסתרו מהציבור. אחד המקרים נחשף בחדשות 10 בשבוע שעבר ובעקבותיו הגיעו תלונות נוספות נגד אותו רופא. "זה מגעיל ומעציב אותי שהוא ממשיך להטריד"

שני רופאים בכירים ודוקטור העוסק בחקר הרפואה, שלושתם מאזור הצפון, הוענשו לאחרונה בזה אחר זה בעקבות תלונות שונות של נשים בגין עבירות מין. 

הראשון הוא רופא נשים בכיר מאזור חיפה שהושעה לשלושה חודשים מעבודתו בבית החולים רמב"ם בעקבות תלונות במשטרה על הטרדות מיניות במרפאה הפרטית שלו.  "אני מרגישה את היד שלו על הכתף שלי ובמינה שהמטרה הבאה היא החזה", מספרת ד"ר יעל כהן-סיגל שהתלוננה על הטרדה מינית מצד הרופא. 

אחרי שצפתה במתלוננת הראשונה נגדו בחדשות 10, החליטה ל', נציגת חברת תרופות מוכרת, לחשוף כיצד לטענתה הותקפה גם היא ע"י אותו הרופא. הפעם, בניגוד לשתי התלונות במשטרה, נטען כי התקיפה נעשתה בתוך בית החולים רמב"ם. "היו לו חשוב לגעת בי על הדרך - רגליים, ירכיים".

 

 

 

"מרגישה את היד שלו על הכתף שלי". ד"ר יעל כהן-סיגל, שהוטרדה מינית(חדשות 10)

 

בעוד הרופא הבכיר ממשיך להפעיל את המרפאה הפרטית שלו, הוא ממתין להחלטת הפרקליטות בעניינו, עמיתיו לעבודה בחרו לתמוך במתלוננות בהודעות אישיות. עוד נשים חשפו את סיפורן ברבים, בינתיים רק ברשת. "זה מגעיל ומעציב אותי שהוא ממשיך להטריד", אומרת ל'.

 

רופא בכיר נוסף, שעד לאחרונה היה מנהל בכיר באחד מבתי החולים בצפון, נענש באי קבלת תפקיד ניהולי לתשעה חודשים בעקבות תלונה על עבירות מין, הוא מצידו מכחיש בתוקף.

 

בנוסף לכך חוקר בתחום הרפואה ננזף קשות ע״י אוניברסיטת חיפה בעקבות תלונה של סטודנטית על תקיפה מינית, אותו חוקר עובד גם ברמב״ם - שם לא עודכנו על התלונה והנזיפה. "זו לא הייתה הטרדה מינית. חייבים להזיז את הידיים כדי למתוח את השרירים. לא הייתה שום אפשרות אחרת לעזור לה. היא צריכה להגיד לי תודה", אומר החוקר.

 

מבית החולים רמב"ם נמסר בתגובה כי בית החולים פעל על פי הוראות נציבות שירות המדינה.