BETA

09.01.2017

12:29

עודכן:

"התעקשה לצאת לקורס ולא חזרה": הקצינים שנרצחו בפיגוע בירושלים הובאו למנוחות

הסתיימו ההלוויותיהם של סגן שיר חג'אג', סגן משנה שירה צור וסגן יעל יקותיאל, שנרצחו בפיגוע הדריסה בטיילת ארמון הנציב. מוקדם יותר הובא למנוחות סגן משנה ארז אורבך

יממה לאחר פיגוע הדריסה הקשה בטיילת ארמון הנציב שבירושלים, הובאו היום (שני) למנוחות ארבעת הקצינים הנרצחים.

 

הלווייתה של סגן שיר חג'אג' התקיימה ב-14:00 בהר הרצל בירושלים. סגן משנה שירה צור הובא למנוחות בבית העלמין הצבאי בחיפה. הלווייתה של סגן יעל יקותיאל יצאה ב-15:00 מבית העלמין בקריית שאול בתל אביב.

 

>> לכתבות נוספות בנושא

אחותו של המחבל שביצע את הפיגוע: "לא יודעים למה זה קרה"

חיילים העידו: "ביקשו שנתפוס מחסה"

 

סגן אלוף א' ספד לחג'אג' וסיפר על מערכת היחסים בין השניים. "אני זוכר שבאמצע היום קיבלתי טלפון מנערה נחמדה שהסבירה לי שבשל הנסיעה שלה לחו"ל היא פספסה את השלב המכריע למיונים ליחידה. בצורה נעימה ובדבקות שכנעה אותי לתת לה להתראיין. אחרי ראיונות מקדימים היא התקבלה בקלות. בהמשך היא התעקשה בדרכה העדינה לצאת לקורס קצינים, אף על פי שבהתחלה נאמר לה כי הדבר בעייתי. היא יצאה לקורס ולא חזרה".

 

 

 

"התעקשה לצאת לקורס קצינים". הלווייתה של שיר חג'אג'(חדשות 10)

 

בר חג'אג', אחותה הגדולה של שיר, הוסיפה: "מדובר בהפסד גדול. קשה לדבר ולתאר את הקושי שאנו מרגישים. איזה ילדות טובה הייתה לנו ביחד".

 

הילה, בת דודתה של שירי, סיפרה: "ליבנו פועם בכבדות. אנחנו מסרבים להאמין. איך נקטפת בטרם עת, שיר אהובה שלנו. מבט אחד בפנייך הספיק להבין מי את כדי לראות את כל הטוב ואת האהבה שיש בך. כמה כוח היה בשקט שלך. נראה כאילן בלי מאמץ עמדת בפסגת כל הר. איך ייתכן שכעת יש בכל מקום תמונת זיכרון שלך?"

 

מוקדם יותר התקיימה הלווייתו של סג"מ ארז אורבך בית ההספדים שבבית העלמין בכפר עציון. אורבך, בן לאורי וקרן ובכור למשפחה בת שישה ילדים, היה בוגר הישיבה התיכונית נווה שמואל באפרת. לאחר סיום לימודיו למד בישיבת ההסדר במעלות, ונלחם על הזכות להתנדב לשירות צבאי, שבמהלכו יצא לקורס הקצינים. "הוא ייזכר בחיוכו התמידי, בנכונותו לסייע ולהתנדב לכל מטרה טובה", נמסר אתמול מדוברות היישוב שבגוש עציון.

 

במהלך שירותו בחיל האויר, נאם אורבך בבסיסו במהלך יום הוקרה לחיילים המתנדבים. "ברשות מפקד הבסיס, מפקדי הטייסות, קצינים, נגדים וחיילים. (בנות, כמובן שאני גם מדבר אליכן...). כשהגיע הצו הראשון לגיוס, לא שיערתי איזה מסע ארוך אעבור על מנת להתגייס. החשש שלי היה שלא אוכל להתגייס עקב מחלתי הנדירה".

 

בהמשך הוסיף: "צה"ל החליט לפטור אותי משירות. על אף מחלתי, מעולם לא ראיתי את עצמי שונה מאחרים או בעל זכויות יתר. ודאי שלא חשבתי שמגיע לי לעשות פחות מאחרים. ידעתי אז, ואני יודע גם היום שאני כמו כולם, כמעט, והחלטתי שאני לא מוותר. אם הצבא לא רוצה שאתגייס לשורותיו - אני אתנדב".

 

 

 

"עברתי מסע ארוך". סג"ם ארז אורבך(ללא קרדיט)

 

אורבך התייחס גם למשמעות של השירות הצבאי עבורו. "אני עושה דברים שמעולם לא העליתי בדעתי שאעשה ואני שותף לדברים שמעולם לא דמיינתי שהם אכן קיימים", אמר, "אם להשתמש במונח מקצועי מעולמי שלי - אמנם אני בורג קטן במכונה גדולה, אבל זהו בורג שבלעדיו המכונה עלולה לא לעבוד. על אף העייפות שבסוף כל יום עבודה, אני מרגיש שזהו חלקי ואותו אני צריך לתת. אני מרגיש מועיל, תורם ומשפיע".

 

לסיום אמר ש"בסוף כל יום כזה - על אף העייפות - אני יודע שהמסע הארוך לגיוסי כמתנדב - המסע השתלם. ואני בטוח שכל מי שמתנדב כמוני - מרגיש בדיוק אותו הדבר".

 

מצבה של חיילת, שנפצעה בפיגוע דריסת המשאית, עדיין מוגדר קשה והיא מורדמת ומונשמת בבית החולים הדסה עין כרם. במהלך הלילה השתפר מצבם של שני חיילים אחרים והוא מוגדר כעת בינוני. רוב הפצועים קל שוחררו לבתיהם במהלך הלילה. בינתיים, הוצבו בטונאדות בג'בל מוכבר, השכונה ממנה יצא המחבל, בניסיון למנוע פיגועי דריסה נוספים.

 

במהלך הלילה נרשמה מתיחות באזור כאשר במשטרה ממשיכים לחקור את מידת המעורבות של אנשים הגרים בשכונה בפיגוע הדריסה. עד כה נעצרו תשעה בני אדם, בהם חמישה מבני משפחתו של המחבל. לפי תחקיר ראשוני שקיים מפקד בית הספר לקצינים, עולה כי לאחר אירוע הדריסה פתחו מס׳ צוערים באש לעבר המחבל. בעקבות כך, פקדה אחת ממפקדות הצוותים על שאר הצוערים לתפוס מחסה ולהתרחק מהזירה.

 

 

 

קברה של שסן יעל יקותיאל
 

קברה של שסן יעל יקותיאל(קובי ריכטר/TPS)

 

 

הלוויתה תתקיים בית העלמין בקריית שאול. סגן יעל יקותיאל
 

הלוויתה תתקיים בית העלמין בקריית שאול. סגן יעל יקותיאל(באדיבות המשפחה)