מחאמיד בבית המשפט, הבוקר.
מחאמיד בבית המשפט, הבוקר.
,ללא קרדיט

25 שנות מאסר לעלא זיווד, שביצע את הפיגוע בגן שמואל

בית המשפט המחוזי בחיפה גזר 25 שנות מאסר על המחבל בן ה-20 מאום אל פאחם שהורשע בארבעה ניסיונות רצח. בפיגוע שהתרחש בחודש אוקטובר האחרון זיווד דרס חייל וחיילת בצומת גן שמואל ליד חדרה, יצא מרכבו ודקר עוד שני בני אדם

25 שנות מאסר למחבל שביצע את פיגוע הדריסה והדקירה בגן שמואל באוקטובר האחרון. עלא מחאמיד, בן 20 מאום אל פאחם, נידון היום (רביעי) ל-25 שנות מאסר לאחר שהורשע בארבעה ניסיונות רצח בפיגוע שביצע לפני שמונה חודשים בצומת גן שמואל.

 

עוד כתבות בנושא:

 

>>> פיגוע דריסה ליד גן שמואל: חיילת פצועה קשה ו-3 במצב קל-בינוני

>>> המחבל הכחיש שדרס בכוונה: "זו הייתה תאונה"

>>> אישום: ניסה לרצוח ארבעה בני אדם בפיגוע דריסה ודקירה

 

ב-11 באוקטובר מחאמיד הגיע עם רכב לאזור חדרה. לאחר שנסע כמה זמן בעיר עצמה הוא יצא לכיוון גן שמואל. כשהגיע לצומת הוא הבחין בחייל וחיילת עומדים בתחנה, האיץ ופגע בהם. לאחר מכן הוא יצא מהרכב עם סכין שהביא עמו, דקר נערה שישבה בתחנה ודקר גם את החיילת אותה דרס.

 

אזרח שהגיע למקום נאבק עמו, נפצע, אך הצליח לעצור אותו. בדיון יום אחרי הפיגוע מחאמיד טען בבית המשפט כי לא התכוון לפגוע בחייל ובחיילת וכי זו הייתה תאונת דרכים. עם זאת במהלך המשפט התברר כי הוא תכנן את האירוע מראש ויצא מביתו באותו יום בכוונה לפגוע בחיילים או באזרחים יהודים.

בנוסף לעונש המאסר בפועל, גזרו עליו השופטים לשלם לפצועים בפיגוע סכום כולל של 340 אלף שקלים. לאחר הקראת גזר הדין אמר המחבל: "תמסור ד"ש לדרעי". זאת מפני ששר הפנים אריה דרעי מתכוון לשלול לו את האזרחות.