מאיר אטינגר בבית המשפט
מאיר אטינגר בבית המשפט
,סאמי עבד אל חמיד

אחרי עשרה חודשים: פעיל הימין מאיר אטינגר שוחרר ממעצר מנהלי

עשרה חודשים אחרי שנעצר בהליך מנהלי שוחרר פעיל הימין הקיצוני ונכדו של הרב כהנא לביתו. אטינגר, החשוד כי עמד בראש מחתרת יהודית שמטרתה לפגוע בפלסטינים, נעצר בחודש אוגוסט האחרון לאחר פיגוע ההצתה בדומא, ושוחרר תחת מגבלות חמורות של השב"כ

פעיל הימין הקיצוני מאיר אטינגר, החשוד כי עמד בראש מחתרת יהודית שמטרתה לפגוע בפלסטינים, שוחרר הבוקר (רביעי) לביתו עשרה חודשם לאחר שנעצר בהליך מנהלי.

לפי כשבועיים הודיעה המדינה שלא תבקש להאריך שוב את מעצרו דל אטינגר, אך עם זאת, הוא שוחרר תחת הגבלות חמורות שהטיל עליו השב"כ, ובהן איסור כניסה ליהודה ושומרון ומעצר בית מידי לילה.

 

כתבות נוספות בנושא:

העליון דחה את ערעורו של אטינגר, שלא יגיע לברית המילה של בנו הבכור

תיעוד: החשוד ברצח בדומא לצד היעד מס' 1 של השב"כ

השב"כ הוציא צווי מעצר מנהלי נגד שלושה פעילי ימין קיצוני


אטינגר, נכדו של הרב מאיר כהנא ומי שהיה היעד מספר 1 של החטיבה היהודית בשב"כ, נמצא במעצר מנהלי מאז חודש אוגוסט האחרון בחשד למעורבות בפעילות של התארגנות יהודית קיצונית שאחראית להצתת כנסיות ומסגדים באזור צפת.

על פי גורמים במערכת הביטחון, אטינגר עודד ויזם בשנתיים האחרונות הצתות וחילול מסגדים וכנסיות ובעבר אף חיבר מאמרים בזכות פגיעה בקודשי הדת הנוצרית בישראל, ועסק בתכנון פעולות נגד פלסטינים.

 

 

 

"מחתרת הכנסיות", בראשה עמד פעיל הימין אטינגר (חדשות 10)

 

בסוף יולי פורסם בחדשות 10 כי "מחתרת הכנסיות", בראשה עומד אטינגר, פרסמה מסמך הוראות לפעילי ימין כיצד לבצע פעולות "תג מחיר". "מצטיידים בבקת"ב, מצית, כפפות, רעל"פ, לום/ פטיש, תיק לסחוב הכל, אלה. מגיעים לכפר ושם מחפשים בית, שוברים דלת מזכוכית או חלון שופכים לבפנים את הבנזין או פשוט מדליקים את הבקת"ב וזורקים איך שאפשר", נכתב בין השאר במסמך המדובר.

בחודש פברואר האחרון אישר שר הביטחון משה יעלון להאריך את מעצרו המנהלי של פעיל הימין הקיצוני בארבעה חודשים נוספים, זאת כאמור לאחר שהחל את מעצרו המנהלי חצי לשנה לפני כן.