הופעה של צביקה פיק בוטלה בגלל המלחמה, הזמר סירב להחזיר את הכסף

מופע עבור ילדים בסיכון, שתוכנן להתקיים באשדוד בחודש יולי בהשתתפות הזמר, בוטל בעקבות מבצע "צוק איתן". מארגניו הופתעו לגלות כי פיק מסרב להחזיר כסף ששילמו עבור הלהקה שלו. פיק: "ביטול ההופעה ברגע האחרון גרם להוצאות"

במשך חודשים ארוכים התכוננו עשרות ילדים הדרום של עמותת "אור לחינוך" למופע העשור שלהם. השיא של האירוע תוכנן להיות הופעה משותפת של הילדים עם אמנים מובילים בארץ, בהם הזמר צביקה פיק, אך לרוע המזל הוא בוטל בשל המבצע בעזה - ומארגניו נדהמו לגלות כי פיק מסרב להחזיר תשלום שהועבר מראש ללהקה שלו.

 

השיא של האירוע אמור היה להגיע בדמות הופעה משותפת של הילדים עם האמנים המובילים בארץ. לבקשתם, נעשתה פנייה גם לזמר הוותיק, שהסכים מיד להופיע בהתנדבות, אך הסביר למארגנים כי בעבור הלהקה המלווה הם יידרשו לשלם כ-20 אלף שקלים. מתנדבי העמותה הצליחו לגייס מקדמה בסך 11 אלף שקלים ופיק אף הגיע לחזרות, אלא שאז פרצה הלחימה ששיבשה הכל.

 

שלושה ימים לפני המופע הבינו המארגנים שבשל הנחיות פיקוד העורף, לא ניתן יהיה לקיים את המופע. צביקה פיק ואנשי להקתו עודכנו בדבר הביטול. למעלה מחודשיים כבר חלפו מאז, אך לטענת העמותה, פיק ירד למחתרת ולא נענה לבקשתה להחזיר את הכסף.

 

רק כשאנשי העמותה פנו לאמצעי התקשורת, הם זכו לקבל ממשרדו של פיק הודעה שבה נאמר כי בכוונתם להגיב באמצעות תביעה משפטית על "השמצות בתקשורת". פיק אמר בתגובה: "ההופעה המדוברת, שכלל לא יועדה לילדי הדרום אלא לאנשי עסקים, לא בוטלה אלא נדחתה ברגע האחרון לבקשת העמותה ומטעמיה. גם הניסיון לקשור בין הביטול לבין הלחימה בעזה אינו מדויק".

 

"יחד עם זאת", נמסר עוד מטעם הזמר, "עם תום הלחימה, ניתן כעת לקיים את ההופעה מחדש. ביטול ההופעה גרם להוצאות למר פיק, שהמקדמה הסמלית בסך 11 אלף שקלים ששולמה לו, כלל אינה מכסה אותן. יצוין עוד, כי המקדמה האמורה אף שולמה בגין שירות שסופק על ידי מר פיק באופן אישי - הדרכת 20 זמרים".