"אף אחד לא יטפל בחמאס במקומנו". ליברמן
"אף אחד לא יטפל בחמאס במקומנו". ליברמן
,רויטרס

ליברמן נגד הפסקת האש: "אסור לתת לחמאס הישגים"

שר החוץ ויו"ר ישראל ביתנו תקף את החלטת נתניהו להסכים להפסקת אש. "אסור שלחמאס יהיה הישג מדיני בזכות הפסקת האש הזו, אי אפשר לסמוך על רוצחים שפלים", כתב ליברמן בדף הפייסבוק שלו והתייחס גם לגבי מו"מ עם אבו מאזן: "לא יהיה תהליך אמיתי עד שנשחרר את המזרח התיכון מאיום חמאס". הערב: נתניהו ויעלון יקיימו מסיבת עיתונאים

פחות מיממה אחרי שמבצע "צוק איתן" הגיע לסיומו, הבקיעים בתוך הקואליציה מתחילים לצוץ. שר החוץ ויושב ראש ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, תקף היום (רביעי) את החלטתו של ראש הממשלה להסכים להפסקת האש ברצועת עזה והזהיר כי היא עלולה לספק הישגים מדיניים דווקא לחמאס.

 

ליברמן, שהתנגדותו להפסקת האש הייתה ידועה גם לאורך המבצע, כתב בדף הפייסבוק שלו כי ״עם חמאס אסור להגיע להסדרה, וכל עוד יש חמאס אי אפשר להגיע להסדר. כל עוד החמאס שולט בעזה אי אפשר להבטיח לאזרחי ישראל ביטחון ואי-אפשר להגיע להסדר מדיני".

 

"חמאס הוא לא פרטנר להסדרה מכל סוג שהיא, לא מדינית ולא בטחונית", המשיך שר החוץ. "אי אפשר ואסור לסמוך על רוצחים שפלים. לכן, אנו מתנגדים להפסקת אש שבחסותה יוכל החמאס להמשיך ולהתעצם וינהל מערכה נוספת נגד ישראל בעיתוי שיהיה לו נח".

 

לדברי ליברמן, הפלת שלטונו של חמאס תשפיע גם על משא ומתן עתידי עם הרשות הפלסטינית: "כל עוד שלטון החמאס לא מוגר - איום הטילים והמנהרות נשאר. אנו חייבים לעמוד על כך שלחמאס לא יהיה שום הישג מדיני בזכות הפסקת האש הזו. גם תהליך מדיני אמיתי ואפשרות לפריצת דרך אסטרטגית יהיו אפשריים רק אחרי שנצליח לשחרר את המזרח התיכון ואת הפלסטינים מאיום החמאס, ואף אחד לא יעשה זאת במקומנו. בחמאס צריך להילחם ללא פשרות".

 

בתוך כך, אחר הצהריים נודע כי בשעה 20:15 הערב יקיימו ראש הממשלה ושר הביטחון מסיבת עיתונאים שבה יתייחסו לסיום מבצע "צוק איתן". היום מתח חבר הכנסת נחמן שי מהעבודה ביקורת חריפה על כך ש"20 שעות אחרי שהפסקת אש נכנסה לתוקף, ועד לרגע הזה תושבי מדינת ישראל לא קיבלו שום הודעה רשמית - לא על הפסקת האש ולא על המו"מ עם חמאס. השתיקה רועמת ואת מקום הרקטות והתקיפות בעזה תפסה דממה ארוכה ומעיקה".