ברק על מסמך גלנט: מודאג מהניסיון לדחות את מינוי הרמטכ"ל

שר הביטחון התייחס לראשונה לפרשת המסמך המזוייף בישיבת פורום המטה הכללי. לדבריו, "הניסיון להשפיע על מינוי הרמטכ"ל הבא כמעט וצלח". הוא ציין כי "מדובר במהלך נפסד שטלטל את המדינה כולה וגרם נזק עמוק לאמון הציבור בצה"ל"

(1:19 דקות)

שר הביטחון, אהוד ברק, כינס היום (חמישי) את פורום המטה הכללי של צה"ל והתייחס לראשונה למסמך המזויף שכונה "מסמך גלנט".

 

שר הביטחון בירך על החקירה המהירה של משטרת ישראל ועל הגעתה למסקנות ואמר כי יחד עם זאת הוא "מודאג מהניסיון שנעשה על ידי מספר קצינים בכירים, בסדיר ובמילואים, לעצור ולדחות את תהליך מינוי הרמטכ"ל הבא, ולהשפיע באופן לא לגיטימי על תוצאותיו".

 

"הניסיון כמעט וצלח", אמר ברק והוסיף כי זהו "מהלך נפסד שטלטל את המדינה כולה במשך כמה שבועות - וגרם נזק עמוק לאמון הציבור בצה"ל".

 

עוד הוסיף שר הביטחון כי "המקרה אינו פשוט ומשאיר סימני שאלה רבים וקשים, גם לאחר שהמשטרה סיימה את חקירתה. הוא מהווה תמרור אזהרה למי שחפץ בחיים במדינה דמוקרטית, שבה הדרג הצבאי כפוף לדרג המדיני".

ברק הודיע על כוונתו למנות צוות בראשות האלוף במילואים יצחק בריק על מנת שימליץ בהקדם על הצעדים שיש לנקוט, בעקבות מה שעלה מההתרחשויות כדי להבטיח שדברים כאלה לא יישנו.

 

"חוק יסוד הצבא הוא הקצר ביותר בספר החוקים שלנו. מצוין בו שצה"ל יגן על מדינת ישראל, שהרמטכ"ל הוא הדרג הפיקודי העליון בצבא, שצה"ל נתון למרותה של הממשלה ושהרמטכ"ל כפוף לשר הביטחון. על הדברים הפשוטים הללו, שהם יסוד הדמוקרטיה, בכוונתי לעמוד באופן נחרץ והחלטי" הבהיר ברק.