דיווח: נתניהו הסכים לשחרר מאות אסירים תמורת שליט

לפי דיווחי העיתון "אל מנאר" הסכים רה"מ לעסקה במסגרת פגישה שערך בתחילת השבוע עם המתווך הגרמני. ברשת פוקס מדווחים כי כי חמאס הסכים מנגד לוותר על 70 אסירים שישראל מסרבת לשחרר

(1:04 דקות)

דיווחים ממקורות שונים מעידים על התקדמות בעסקת שליט. לפי העיתון "אל מנאר", הגיע המתווך הגרמני בתחילת השבוע לישראל ונפגש עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו. במהלך הפגישה הסכים נתניהו לשחרור של מאות אסירים תמורת החייל החטוף, גלעד שליט.

במקביל מדווחת רשת פוקס כי כעת מתנהלים מגעים אינטנסיביים בקהיר בהם נוכחים המתווך הישראלי במו"מ לשחרור שליט, חגי הדס, המתווך הגרמני ונציגים מחמאס.

לפי הדיווחים, הסכימו בחמאס לא לשחרר 70 אסירים שישראל מגדירה את שחרורם כ"יהרג ובל יעבור". עתה, כך דווח, מנסח חמאס רשימה חלופית במקום שמות האסירים שישראל אינה מוכנה לשחרר.

גורמים בישראל אמרו אתמול כי העסקה לשחרורו של החייל חטוף, גלעד שליט קרובה. פרשן "חדשות 10" לענייני צבא, אלון בן דוד הבהיר כי "הפרסום על שחרור בשבוע הבא הוא אופטימי מדי, אבל יש בישראל תחושה שדברים מתקדמים בצורה חיובית".

לדבריו התחושה הזאת מסתמכת בעיקר על כך שמתנהל משא ומתן ממוקד, רציני ואינטנסיבי כל הזמן, שמוביל המתווך הגרמני. "במקביל, גם נוצרה תחושה שעסקת הקלטת נתנה לחמאס את ההרגשה שאפשר לממש את העסקה. שחרור 20 האסירות נתן להם את התחושה שמדובר בדבר אמיתי, שאפשר להשיג רווח כתוצאה מעסקה וכי גם הם רוצים להגיע לסיכום".

דברים אלו נאמרו על רקע הפרסום ברשת החדשות האמריקנית בשפה הערבית, "אל חורה", לפיו שליט צפוי להשתחרר סמוך לחג הקורבן החל בשבוע הבא.