דוח: שפעת החזירים גרמה תחלואה ותמותה גבוהים מהצפוי

בשבוע האחרון מדווחים בתי החולים על עלייה בהיקף הפניות לחדרי המיון. ישנה עלייה בתלונות על דלקת חריפה בדרכי הנשימה העליונות, עלייה בהיקף הפניות בגלל דלקת ראות ועלייה בתפוסת המיטות במחלקות הילדים ובמחלקות הפנימיות. היקף התמותה השבוע - יותר מהצפוי בעונה

(1:42 דקות)

האם התחזיות השחורות על שפעת החזירים מתממשות? בכל יום מתקבלים דיווחים על חולים נוספים וקורבנות של המגיפה. דוח פנימי של משרד הבריאות חושף את המספרים העדכניים שמאחורי המחלה.

רק בשבוע האחרון מתו בישראל תשעה בני אדם משפעת החזירים. לפחות 1,018 חולים חדשים אובחנו כחולים בנגיף. מאז יולי האחרון נרשמו בישראל 6,870 חולים - 51 מהם מתו מהמחלה.

וכך נראית מגמת התחלואה מאז פרוץ המגיפה: המקרה הראשון הגיע ארצה כבר בחודש אפריל. הגל הראשון של השפעת החל באוגוסט ונמשך בספטמבר וכפי שאפשר לראות כרגע - אנחנו בעיצומו של הגל השני. עלייה תלולה - אבל החורף ואיתו שיא התחלואה - עדיין לפנינו.

שפעת החזירים - כל הדיווחים >>

בשבוע האחרון מדווחים בתי החולים על עלייה בהיקף הפניות לחדרי המיון. יש עלייה בתלונות על דלקת חריפה בדרכי הנשימה העליונות, עלייה בהיקף הפניות בגלל דלקת ראות, עלייה בתפוסת המיטות במחלקות הילדים ובמחלקות הפנימיות. היקף התמותה השבוע - יותר מהצפוי בעונה.

ובינתיים ממשיכים בחיסונים: לישראל כבר הגיעו 600 אלף מנות חיסון, אבל רק כ-60 אלף איש התחסנו. באירופה, למשל, חוסנו עד עכשיו יותר משני מיליון בני אדם באותו חיסון הניתן בישראל. בשום מדינה לא נרשמו תופעות לוואי חריגות. עקב ההיענות הנמוכה של המתחסנים בישראל, החליט משרד הבריאות להעלות בשבוע הבא ברדיו ובאינטרנט קמפיין לעידוד הציבור המשתייך לקבוצות הסיכון - והצוותים הרפואיים - ללכת ולהתחסן.