24 שעות לחגיגות המימונה: "כל אחד נותן יד"

אצל משפחת מרזין מבאר יעקב התגייסו כל האחיות כדי להכין את העוגיות, הריבות ושאר המתוקים. יפה לויט ערכה הכנות אחרונות לקראת הגעת מאות לחגיגות שהיא מתכננת במרכז תל אביב. רק את הכנת המופלטות הם שומרים לרגע האמת

פחות מ-24 שעות נותרו עד שהמצות שליוו אותנו בשבעת הימים האחרונים ייעלמו מהשולחנות ומהמטבחים ברחבי הארץ למשך שנה נוספת. עם צאת החג יחלו ברחבי הארץ חגיגות המימונה והמארחים כבר השלימו את ההכנות האחרונות - חוץ מדבר אחד: המופלטות.

 

בבית משפחת מרזין בבאר יעקב התכנסו ארבע אחיותיו של מאיר, בעל הבית. בימים שלפני החגיגות השנתיות, הן הופכות לשמונה ידיים שעומלות במלוא המרץ כדי לסיים את כל המאכלים החגיגיים. "שיהיו בריאות, האחיות, עוזרות וזה כיף ובאים אורחים. אנחנו אוהבים את הבית פתוח, את הלב פתוח", אומר מאיר. "כל אחד נותן יד", מספרת איריס מרזין.

 

המשפחה כבר הכינה כמעט את הכל - מעוגיות אגוזים ובוטנים ועד ריבות משלל ירקות ופירות. את המופלטות הם משאירים לרגע האחרון ואפילו הצטיידו בפלטות חשמליות להכנתן במהירות עבור האורחים. "בערב, במימונה, אנחנו מכינים את המופלטה. מוציאים את הקמח ומכינים את המופלטה", מתארת פאני יפרח.

 

כעשרה קילומטרים משם, בלב תל אביב, ערכה היום יפה לויט את ההכנות האחרונות לקראת החגיגות שהיא עורכת בפתח חנות הבגדים שלה, שם היא תצפה לבואם של למעלה מאלף אורחים. "את הפתיחה של החנות עשיתי במימונה, וזה נהיה מנהג שלי לעשות מימונה כל שנה", היא מספרת על החגיגות שהיא עורכת כבר 20 שנה.