החרדים נגד הציונות הדתית: "זכור את אשר עשה לך הבית היהודי"

המפלגות החרדיות מתכוננות לישיבה באופוזיציה ומחריפות את המאבק נגד מפלגתו של נפתלי בנט. כרוזים שהתפרסמו בשכונות חרדיות תקפו את המפלגה וקראו: "יהודי לא מחרים יהודי". פרשן החרדים של חדשות 10, אבישי בן חיים, מסביר כי הברית בין החרדים לגוש הימין נגמרה

(3:20 דקות)

החרדים מתחילים להתרגל לרעיון הישיבה באופוזיציה ובמקביל מגבירים את הקמפיין נגד מפלגת הבית היהודי והעומד בראשה, נפתלי בנט. כרזות שנתלו היום (ראשון) בשכונות החרדיות קוראות "זכור את עשה לך הבית היהודי" ו-"יהודי לא מחרים יהודי".

 

הפרשן לענייני חרדים של חדשות 10, אבישי בן חיים, מסביר כי בנט מייצג כרגע בעייני הפולמוסנים החרדים את כל מה שרע. הקרב בין החרדים לציונות הדתית הגיע כבר למקומות שאיש לא חשב שהוא יגיע אליהם.

 

כתשובה לברית בין בנט ליו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, החרדים החלו להציג עמדות אולטרה-שמאליות והכריזו כי הם לא חלק מגוש הימין. החרדים אומרים כי במקרה שיוסכם על מהלך מדיני, שיוביל לקרע בין לפיד לבנט, הם יתמכו בו, יחד עם מפלגות השמאל.

 

בנוסף, נבחרי הציבור החרדים החלו לחשוף את התקציבים שהופנו להתנחלויות במשך השנים, בניסיון לתאר אותן כנטל, כפי שהציגו את החרדים. ועדיין, לא מן הנמנע שהמפלגות תשתפנה פעולה בעתיד במסגרת הממשלה.