גזר דינה של "אמא טליבאן": 4 שנות מאסר בפועל

האם מבית שמש הורשעה בהתעללות קשה בשישה מילדיה, ובתקיפתם בנסיבות מחמירות במשך תשע שנים • בעלה שהורשע גם הוא בהתעללות ירצה חצי שנת מאסר

(1:58 דקות)

בית המשפט המחוזי בירושלים גזר היום (שלישי) 4 שנות מאסר בפועל על האם מבית שמש המכונה "אמא טליבאן", שהורשעה בהתעללות קשה בשישה מילדיה, ובתקיפתם בנסיבות מחמירות בחודש יולי האחרון.

האם הואשמה כי במשך 9 שנים נהגה, ביחד עם בעלה, להכות את הילדים באמצעות כלים כמו מקל, חגורה, מערוך וכבל חשמל. אביהם של הילדים שהורשע בהתעללות ובאי דיווח לרשויות על מעשיה של אשתו, נידון לחצי שנת מאסר.

עוד עלה מכתב האישום, כי היא כיבתה גפרורים על חזהו של אחד הילדים, נהגה לשפוך עליהם מים כדי להעירם משנתם ובמקרה מסוים אף קשרה את בנה בידיו ורגליו והשאירה אותו קשור כך זמן רב. על פי כתב האישום, התנהגותה של האם גרמה לילדיה מצוקה נפשית קשה שבעקבותיה החלו חלק מהאחים לקיים יחסי מין עם אחיותיהם.

אחד הבנים, בן 28 שנחשד שקיים יחסי מין עם אחותו הקטנה מאז שהיתה בת שמונה הודה בחקירה במעשים, אך טען כי הדברים נעשו בהסכמה. הוא שוחרר בתנאים מגבילים אחרי שבית המשפט קבע כי הוא זקוק לטיפול, ולא למעצר. האחות שעל פי החשד נאנסה על ידו בחרה לגונן על אחיה למרות החוויות הקשות. "הוא קורבן בדיוק כמוני", היא אמרה בראיון מיוחד לחדשות 10. "לא הבנתי שעשינו משהו רע. אני לא כועסת עליו ולא מאשימה אותו במה שקרה. ככה זה במשפחה הזאת, מהגדול לקטן".

לפני מספר ימים פנה עורך דינה של האם לבית המשפט העליון בבקשה לקיים דיון דחוף בעתירה שהגיש בחודש יולי לשיפור תנאי כליאתה של האם. עורך הדין טען בבקשה כי האם נאלצת לשהות בתא קטן ומחניק ללא תנאי אוורור, מה שפוגע ומסכן את בריאותה.

בין השאר טען עורך הדין כי מצבה הבריאותי של האם מדרדר לאור תנאי מעצרה ולאור התנהגותה. עוד נטען בבקשה כי האם נאלצת לצאת מהמקלחת עם בגדים רטובים ולחכות עד שיתייבשו כי לפי תפיסתה, אסור שהקירות יראו אותה עירומה.