מעשים מגונים בחמש ילדות: "אפילו אמא ואבא עושים דברים כאלה"

סימון בניסטי, בן 48 מירושלים, הואשם כי ביצע מעשים מגונים בילדות מתחת לגיל 14 כשהתארח בבתי משפחותיהן. בין קורבנותיו: שתי אחיות שהתארח בביתן לשבת. בניסטי גורש בעבר מארה"ב לאחר שריצה 11 חודשי מאסר בגין עבירות דומות

לבית המשפט המחוזי בירושלים הוגש הבוקר (שני) כתב אישום נגד סימון בניסטי, תושב העיר בן 48, בגין ביצוע עבירות מין בחמש ילדות מתחת לגיל 14. הפרקליטות מייחסת לנאשם שבעה סעיפים של מעשים מגונים בנסיבות אינוס, ומבקשת להאריך את מעצרו עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.

מכתב האישום נגד בניסטי עולה, כי הוא ביצע את העבירות המיוחסות לו כשהתארח בבתיהם של אנשים שהכיר מהקהילה החרדית שאליה השתייך. כך, למשל, בין השנים 2005-2004 ביצע בניסטי מעשים מגונים בשתי אחיות, כיום בנות 12 ו-20, כשהתארח לשבת בבית משפחתן.

 

כמה שנים לאחר מכן, על פי כתב האישום, ביצע בניסטי מעשים מגונים בילדה, כיום בת 12, כשהתארח בבית סבה וסבתה לכבוד ליל הסדר. כשהילדה ביקשה ממנו להפסיק, אמר לה הנאשם: "אפילו אבא ואמא עושים כאלה דברים. כל אבא ואמא עושים כאלה דברים". כחודש לאחר מכן חזר על מעשיו עם אותה הילדה.

מבקשת המעצר שהגישה הפרקליטות עולה, כי בניסטי כבר ריצה בעבר עונש מאסר בגין עבירות דומות כששהה בארצות הברית. "מחומר החקירה שבתיק אף עולה, כי במהלך שנת 2010 הורשע המשיב בעבירות מין כנגד קטינות בבית משפט פדרלי בארצות הברית", נכתב בבקשה של עו"ד מרים בן גל מפרקליטות מחוז ירושלים. "בגין עבירות אלה נדון המשיב ל-11 חודשי מאסר בפועל, שלאחריהם גורש מארצות הברית".

 

בדיון להארכת מעצרו, סיפר נציג המשטרה כי בקהילה של בניסטי ידעו על מעשיו, אך בחרו שלא לדווח עליהם. במקום זה קיבל בניסטי טיפול תרופתי באופן פרטי.