החשמל בחדרה קרס: תושבים נותרו בחושך ובקור; ירושלים מחכה לשלג

תחנת משנה של חברת החשמל הוצפה ועשרות אלפי תושבי העיר נותרו ללא אור וחימום. מאות תושבים פונו מבתיהם בגלל הצפות דומות. הבוקר חזר החשמל לחלק מהבתים. בירושלים ייפתחו הלימודים כרגיל אך יסתיימו בשעה 12:00 כאשר הטמפרטורות ייצנחו ושלג צפוי לרדת על הבירה. בצפון רמת הגולן ובצפת בוטלו הלימודים. נתיבי איילון פתוחים לפי שעה אחרי שאתמול נחסמו במשך שעות

השיא כאן: עשרות תושבי העיר חדרה בילו את הלילה (רביעי) בחושך ובקור אחרי שתחנת משנה של חברת החשמל הוצפה והזרם לאלפי בתים הופסק. בשעות הבוקר המוקדמות הצליחה חברת החשמל לתקן חלק מהנזק ולהשיב את החשמל לחלק מבתי העיר. מנהל המוקד של עיריית חדרה, בני אורנשטיין, תיאר הבוקר את ההיערכות בעיר לקראת המשך היום: "אנחנו ממשיכים להכשיר שטח וכביש נוסף, כך שבמידה ושוב יהיו ממטרים ומפלס המים יעלה שוב נוכל לעבור. כרגע חלק מהחשמל חזר לעיר", הוא סיפר.

 

צילמתם תמונות של הסערה הגדולה? שלחו אותן אלינו »

 

מעיריית חדרה נמסר כי בעקבות מזג האוויר הסוער וההצפות בנחל חדרה נחסמו הדרכים לשכונת בית אליעזר. לכן לא יתקיימו לימודים בכל מוסדות החינוך בשכונה, וגם בחינוך המיוחד בכל העיר. יתר מוסדות החינוך בחדרה יפעלו כרגיל.

 

ראש עיריית חדרה, חיים אביטן, ועובדי העירייה פועלים בתיאום עם כוחות הביטחון על מנת לסייע לכלל תושבי העיר להתמודד עם פגעי הטבע החריגים. עקב מזג האוויר יש הצפות נקודתיות ברחבי העיר.

 

העירייה תפעיל את קו 14 של אגד כרכב הסעות עבור התושבים, והוא ייסע מבית אליעזר עד מתנ"ס אופקים ובחזרה. ממתנ"ס אופקים יפעלו קווי אגד כרגיל.

 

בשומרון ביטלו את הלימודים

בירושלים עדיין מחכים לראות אם השלג יגיע גם לעיר. נכון לשעה 6:30 בבוקר, בבירה נמדדו שלוש מעלות בלבד, אך זהו עדיין לא קור מספיק כדי שהגשמים יהפכו לשלג. בשעות הבוקר המאוחרות מזג האוויר צפוי להתקרר ואז ייפתח חלון ההזדמנויות שירושלים תצבע בלבן. בגלל הקור העז הוחלט בעירייה בשיתוף משרד החינוך להתחיל את הלימודים כרגיל, אך הם יסתיימו בשעה 12:00, הן בגנים והן בבתי הספר.

 

במקביל, מספר מועצות אזוריות בשומרון, שנהנות גם הן מהשלג, החליטו לבטל מחר את יום הלימודים בגנים ובבתי הספר. הלימודים לא יתקיימו באלון מורה, איתמר, יצהר והר ברכה.

 

בצפון הגולן אין לימודים היום אחרי שעל הקרקע נערמו כ-10 סנטימטרים של שלג. הבוקר החליטו בצפת לבטל את הלימודים בגלל הקור, אך ברשויות המקומיות שבגליל העליון יתקיים יום הלימודים כסדרו. לפי שעה עדיין לא נערם השלג על הקרקע בצפת ובהרי הגליל, אך פתיתים כבר החלו לרדת.   

 

נתיבי איילון פתוחים

לילה גשום במיוחד עבר גם על הדרום והממטרים הגיעו אפילו עד לאילת. שיטפונות עזים נצפו הבוקר בנחלים חבר וצאלים, והביאו לסגירת כביש 90, ממלונות ים המלח עד עין גדי, בשני הכיוונים. גם גשר צאלים, כביש 234, סגור לשני הכיוונים.

הלימודים במועצה האזורית תמר לא יפתחו הבוקר ו-250 תלמידים יישארו בבית. בשאר בתי הספר יתקיימו הלימודים כסדרם, גם באלה שהוצפו אתמול.

  

נתיבי איילון, שהוצפו אתמול לאחר שהנחל הסמוך עלה על גדותיו, עדיין פתוחים בשעות הבוקר, אולם הם יכולים להיסגר אם וכאשר המים בנחל האיילון יגעשו שוב. אתמול נחסמו הנתיבים למשך כ-10 שעות ואלפי נהגים נתקעו בפקקים למשך זמן רב. התמונה של הנתיבים חסומים לא נראתה מאז חורף 1992, כשהנחל עלה גדותיו בגובה של עשרות סנטימטרים. הנהגים המתוסכלים פנו לדרכים החלופיות ותוך זמן קצר, הפך מרכז הארץ לפקק תנועה אחד גדול.

 

גם מי שביקש לנסוע לתל אביב ברכבת לא רווה נחת אתמול. מלבד תחנת האוניברסיטה כל תחנות הרכבת בעיר נסגרו בגלל חשש לפגיעה בתשתיות בעקבות ההצפות.