מוסאווי מהמחתרת: תנועת ההמונים באיראן שדרשה שינוי - לא פסקה

המנהיג הרפורמיסט, מיר חוסיין מוסאווי מדבר לראשונה מהמחתרת. האיש שהתמודד מול אחמדיניג'אד ונאלץ להמלט טוען שהמהפיכה שלו חיה ונושמת אך מציין: "כדי לפתור את הבעיה באיראן יש לכבד את רצונו של הרוב בבחירות האחרונות"

(2:12 דקות)

ארבעה חודשים אחרי הבחירות, תקוותם של הרפורמיסטים באיראן מיר חוסיין מוסאווי, שטוען לזיוף בבחירות, נחשף היום (שלישי) לאור המצלמה. הוא מספר שתנועת ההמונים באיראן שדרשה שינוי לא פסקה ולא ויתרה על דרישתה לפטר את הנשיא, מחמוד אחמדינג'אד ולהסמיך אותו.

לדבריו, "דעתי היא שכדי לפתור את הבעיה באיראן יש לכבד את רצונו של הרוב בבחירות האחרונות כדי לשמר את ההיסטוריה המפוארת של איראן".

ביחס למחאה ההמונית הוא אומר: "כמות הצילומים וסרטוני המהפיכה שעלו לאינטרנט אחרי הבחירות, כולל איורים וקריקטורות שעלו לאינטרנט אחרי הבחירות, היתה ברמה שמעולם לא נראתה בתולדות איראן".

בראיון מן המחתרת, שהופץ ברשת האינטרנט כמו בהפגנות, מהלך מוסאווי על חבל דק כדי לא להרגיז את השלטון שיכול לעצור אותו בכל רגע וגם מנסה להבהיר מה עשתה כאן גניבת דעת. "העם באיראן הקים את התנועה הזאת שמטרתה להביע את רצונו ואנו הצטרפנו אל העם. יש לשים לב, בימים הראשונים של ההפגנות שלאחר הבחירות השאלה הייתה כיצד ניתן להתקדם כדי לשקף את רצון העם".

מוסאווי אף רומז שמה שיש בתוך איראן לא שנמע ולא נראה כלפי חוץ. "יש לשים לב לחולשת העיתונות הממשלתית שקיבלה הוראה להיאבק בתנועה הירוקה של העם (האופוזיציה). לנו אין עיתון רשמי משלנו ויש פיקוח על כל העיתונים שלנו".