הנייה בוועידה בין-לאומית לחינוך: "ישראל - גידול סרטני שיש לעקור"

ראש ממשלת חמאס בעזה נאם בפני נציגים ממצרים, תוניסיה וקטאר בנושא חינוך וקרא למורים "לגדל דור שילחם וישחרר את הפלסטינים והכיבוש". לדבריו, "ידה של ההתנגדות ושל לוחמי הג'יהאד כבר החלה לעקור את הגידול הישראלי"

חינוך לשנאה: ראש ממשלת חמאס בעזה, איסמעיל הנייה, תקף היום (שלישי) בחריפות את ישראל וקרא שוב להשמדתה. "ישראל היא גידול סרטני שיש להסירו ולעקור אותו", אמר הנייה במהלך ועידה בין-לאומית שעוסקת בחינוך.

 

"ידה של ההתנגדות ושל לוחמי הג'יהאד כבר החלה לעקור את הגידול, ותפעל כדי לסיים את הכיבוש על פלסטין כולה. בעזרת אללה נשבור את הכיבוש", הוסיף הנייה בנאום שנשא בפני נציגים ממצרים, תוניסיה וקטאר.

 

ראש הממשלה מטעם חמאס ניצל את הבמה וקרא לאנשי החינוך בעזה "לגדל דור שילחם וישחרר את הפלסטינים והכיבוש". הוא הוסיף כי ארגונו פועל כדי לשקם את ההרס שזרעה ישראל במהלך המלחמות השונות.

 

לפני שבוע הוגשו כתבי אישום נגד שלושה פלסטינים, בני 19 ו-21 ממחנה הפליטים שועפאט, בגין השלכת אבנים, זיקוקים ובקבוקי תבערה לעבר עמדת מג"ב בחודש ספטמבר. 

 

שלושת הפלסטינים נעצרו בפעילות משותפת של השב"כ, משטרת ישראל ומשמר הגבול, כך הותר לפרסום. מחקירת העצורים בשירות הביטחון הכללי עולה, כי חוליית הטרור העממי ביצעה שורה ארוכה של יידוי אבנים ופיגועי השלכת בקבוקי תבערה לעבר כוחות משטרה במחנה הפליטים הסמוך לירושלים.

אישום: 3 נערים תקפו יהודי שנתקל באחד מהם

כתב אישום נפרד הוגש לבית המשפט המחוזי בירושלים גם נגד שלושה נערים ערבים, תושבי העיר. מכתב האישום הזה עולה כי השלושה החליטו לתקוף יהודים לפני שבוע, לאחר שאחד מהם קיבל מכה בכתפו מיהודי דתי שעבר לידו. יומיים לאחר מכן הם הוציאו את תכניתם לפועל.

 

השלושה מואשמים שחיכו ברחוב הגיא בעיר העתיקה שיעבור יהודי. כשהגיע אחד התושבים, הם שאלו אותו לשלומו. משענה "ברוך השם" חבט אחד מהם בפרצופו וגרם לו לשטף דם סביב עינו.