חמאס: "ישראל פתחה את שערי הגיהנום"

ארגון הטרור הגיב לחיסולו של מפקד הזרוע הצבאית, אחמד ג'עברי. ארגון הג'יאהד האסלאמי: "מה שעשה הכיבוש הישראלי זאת הכרזת מלחמה". גורם בכיר אמר לחדשות נענע10: "מדובר בתחילת המערכה". ההחלטה על חיסול ג'עברי התקבלה בדיון בתשיעייה

(3:45 דקות)

ארגון חמאס הגיב היום (רביעי) לחיסולו של מפקד הזרוע הצבאית שלו אחמד ג'עברי על ידי כוחות של חיל האוויר ואמר כי "ישראל פתחה את שערי הגיהנום". דובר ועדות ההתנגדות, אבו מוג'האיד, אמר כי התגובה תהיה קשה ותכאיב לישראלים על פשעיהם.

 

"הדבר הטוב ביותר עבור הכובשים הפחדנים לעשות כעת הוא לברוח למקומות מסתור מאחר ואנחנו נקבור אותם בהריסות מהן הם לא יוכלו לצאת מהעולם", איים אבו-מוג'האיד. "נגיב בצורה קשה לפשעים של הכובשים הציונים", הוא הוסיף.

 

ארגון הגי'האד האסלאמי פרסם גם הוא תגובה חריפה ואמר כי מדובר בהכרזת מלחמה. "מה שעשה הכיבוש הישראלי זאת הכרזת מלחמה. הארגון מודיע על מצב כוננות כללית", נאמר בהודעה הרשמית שפירסם הארגון.

 

בתוך כך גורם בכיר בצה"ל אמר לחדשות נענע10 כי חיסול ג'עברי הוא תחילתה של המערכה. "מדובר בתחילה של מערכה וחיסול רמטכ"ל חמאס ימהווה נקודת הפתיחה", אמר הגורם הבכיר. ההחלטה על חיסולו של ג'עברי ותחילתו של המבצע התקבלה אתמול בדיון של התשיעייה.

 

הרמטכ"ל בני גנץ ומפקדים בכירים מתעדכנים בהתפתחות מבצע "עמוד ענן" בבסיס הקריה. ג'עברי חוסל בשעות אחר הצהריים כשכלי טיס של חיל האוויר ביצעו ירי לעבר רכבו שנסע במרכז הרצועה, בעיר עזה. מלבד ג'עברי אדם נוסף נהרג בתקיפה ואחר נפצע באורח קשה.

 

דובר צה"ל אישר ג'עברי חוסל ואמר כי מטרת התקיפה "היא להנחית מכה קשה על מערכת הפיקוד והשליטה של חמאס ולפגוע בתשתיות הטרור של הארגון". תת-אלוף יואב (פולי) מרדכי הוסיף ואמר: "שעמד בראש הארגון ועסק ישירות בהוצאת פיגועים נגד ישראל. אנו בפתיחתה של תקיפה רחבה, לאור המצב הבלתי נסבל של תושבי הדרום".