BETA

פרסום ראשון: עוה"ד שמייצג מעורבים בפרשות הצוללות ובזק מייעץ לנתניהו בחקירותיו

הפרקליט ז'ק חן שמייעץ לאבריאל בר-יוסף ושאול אלוביץ' בפרשת הצוללות ופרשת בזק, מייצג את ראש הממשלה בחקירותיו השונות. "אולי אין לכך מניעה משפטית אך זה בהחלט מריח לא טוב". חן גם ייצג את מנדלבליט בפרשת הרפז. מטעם רה"מ נמסר: "בקשת הסיוע של עו"ד חן נעשתה בתיאום עם עורכי דינו. הפרסומים מופרכים מן היסוד"

ראש ממשלה בחקירה: האם קיים ניגוד עניינים שלא נחשף עד עתה? גורמי אכיפה בכירים טוענים כי פרקליט הצמרת ז'ק חן נפגש באינטנסיביות עם ראש הממשלה בזמן שהוא מייצג את אבריאל בר-יוסף בפרשת הצוללות ואת שאול אלוביץ' בפרשת בזק. חן אישר הערב (שני) כי הוא פרקליטו החדש של נתניהו.

 

הסיבה לחשאיות שנשמרה עד כה לא ברורה. אין מניעה שנתניהו יבחר לעצמו את חן כמייצג שכן הוא לא חשוד בשתי הפרשות. "אולי אין לכך מניעה משפטית אך זה בהחלט מריח לא טוב. למיטב הבנתנו, כשעורך הדין יעקב וינרוט שמע על כך, הוא הופתע מכך שלא ידע", אמרו גורמי אכיפה בכירים לחדשות עשר. עם זאת, לאור ההערכות כי השניים עשויים להפוך לעדי מדינה, החשש הוא שמידע מהחקירות השונות עלול לזלוג לקרבת נתניהו. חן, יש לציין, הוא חברו הטוב של היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, ואף ייצג אותו בפרשת הרפז.

 

לכתבות נוספות בנושא >>

עדות שרה נתניהו נחשפת: לא ביקשתי ממילצ'ן את בקבוקי היין

נתניהו נחקר בפעם השישית - צפוי להיות מעומת עם עדויות חדשות
"התגבשה תשתית ראייתית לשוחד של רה"מ בתיק המתנות"

 

חן מסר בתגובה: "לבקשת ראש הממשלה הצטרפתי לצוות פרקליטיו בראשות ד"ר וינרוט. הטענה כאילו הדבר קשור לתיק 'בזק' ולתיק כלי השיט מופרכת על פניה. ראש הממשלה אינו חשוד בתיקים אלו".

 

מטעמו של ראש הממשלה נמסר: "בעצה אחת עם פרקליטיו פנה ראש הממשלה לעו״ד ז׳ק חן וביקש ממנו שיסייע בייעוץ לצוות פרקליטיו בהובלת ד״ר יעקב וינרוט. לפיכך, הפרסומים בדבר שאלת הייצוג בפני היועץ המשפטי לממשלה והתיקים בהם ראש הממשלה כלל אינו חשוד הם מופרכים מן היסוד".

 

ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק כתב בטוויטר: "מי שמע על אבסורד כזה? התובע והחשוד חולקים עורך דין? שמייצג גם את בר-יוסף בצוללות ואלוביץ' בבזק? ראש החשודים נתניהו, שניים משותפיו והיועץ מנדלבליט - כולם מלופפים זה בזה. מישהו יאמין שאין שיבושי חקירה? להתיר את קשר השחיתות, לחקור את כולם (חוץ מהיועץ), במקביל, מיד. שלטון החוק בסכנה".

 

בשבוע שעבר הודיעה חברת בזק לבורסה כי הדירקטוריון קיבל את הצעתו של שאול אלוביץ', לפיה עד הודעה חדשה הוא לא יחזור למלא את תפקידו כיושב ראש הדירקטוריון. זאת לאחר שהרשות לניירות ערך הורתה על העברת תיק החקירה בעניינה של חברת בזק לפרקליטות מחוז ת"א, זאת לאחר שסיימה את החקירה העוסקת בה. הרשות מצאה כי קיימת תשתית ראייתית נגד שאול אלוביץ', בעל השליטה בבזק, ומנכ"ל משרד התקשורת, שלמה פילבר, מנכ"לית בזק, סטלה הנדלר ומנכ"ל יס, רון איילון, וממליצה להעמיד אותם לדין. על ארבעתם, ועל מספר עובדי מדינה נוספים המעורבים בפרשה, נבדקו חשדות לביצוע עבירות פליליות, בהן עבירות דיווח, קבלת דבר במרמה, מרמה והפרת אמונים בתאגיד ועבירות שיבוש מהלכי משפט. הרשות מצאה כי "קיימת תשתית ראייתית המבססת את מעורבות החשודים בתיק".

 

 

שאול אלוביץ'
 

שאול אלוביץ'(אייל טואג)

 

אתמול נחשפה בחדשות עשר עדותה של אשת ראש הממשלה, שרה נתניהו, בנוגע לתיק 1000. עדות נתניהו סתרה את עדותה של הדס קליין, העוזרת האישית של מילצ'ן, שטענה כי בין איש העסקים ובין בני הזוג נתניהו היתה שיטה קבועה של הזמנת וקבלת מתנות. "השיחות שלי עם הדס קליין נעשו לאחר שדיברתי עם מילצ'ן והוא ביקש ממני לסגור את הצורה שבה יעברו המתנות שהוא רצה לתת לנו עם הדס", אמרה אשת רה"מ.

 

עוד הוסיפה בעדותה: "אני לא יזמתי דברים. מילצ'ן היה אומר לי שהוא רוצה לתת לנו בקבוקי יין. הכמויות שאומרים שהוא הביא לנו הם מופרכים לחלוטין. מעלילים עלינו דברים שלא קרו". עם זאת, גורמי אכיפה מסרו כי הראיות שנאספו סותרות את עדותה של אשת ראש הממשלה.


בתוך כך, נתניהו נחקר אתמול בפעם השישית ועומת ככל הנראה עם עדויות חדשות מחקירתו באזהרה של ארנון מילצ'ן, וכן עם העדויות של הנהג והעוזרת שלו, שנחשפו בשבוע שעבר בחדשות עשר. גורמי החקירה התלוננו כבר בפעם הקודמת כי הזמן הקצוב אינו מספיק להם, וכי החקירה נקטעת בשיאה. החקירה היום ככל הנראה לא תהיה החקירה האחרונה של נתניהו, בשל מגבלת הזמן, ועל כן החוקרים צפויים לחקור אותו שוב.