BETA

19.11.2017

22:08

נושאים חמים

עדות שרה נתניהו נחשפת: לא ביקשתי ממילצ'ן את בקבוקי היין

בעדותה של אשת ראש הממשלה על פרשת המתנות היא הכחישה את דברי העוזרת של איש העסקים, הדס קליין, לפיהם התנהלה שיטה קבועה של הזמנת וקבלת מתנות: "אני לא יזמתי. מילצ'ן היה אומר לי שהוא רוצה לתת לנו את היין". גורמי האכיפה: הראיות שברשותנו סותרות את העדות • אחרי כ-4 שעות הסתיימה חקירת רה"מ במעונו

 

 

פרשת המתנות: לפני מספר חודשים נתנה אשת ראש הממשלה, שרה נתניהו, עדות במשטרה בנוגע לתיק 1000, במהלכה הכחישה כי ביקשה מאיש העסקים ארנון מילצ'ן את בקבוקי היין.

 

בעדותה, שנחשפה היום (ראשון) בחדשות עשר, סתרה נתניהו את עדותה של הדס קליין, העוזרת האישית של מילצ'ן, שטענה כי בין איש העסקים ובין בני הזוג נתניהו היתה שיטה קבועה של הזמנת וקבלת מתנות. "השיחות שלי עם הדס קליין נעשו לאחר שדיברתי עם מילצ'ן והוא ביקש ממני לסגור את הצורה שבה יעברו המתנות שהוא רצה לתת לנו עם הדס", אמרה אשת רה"מ.

 

>> פרשת המתנות - כתבות נוספות:

נתניהו נחקר כעת בפעם השישית - צפוי להיות מעומת עם עדויות חדשות

"התגבשה תשתית ראייתית לשוחד של רה"מ בתיק המתנות"

"למרות החברות, לנתניהו אסור היה לקבל את המתנות ממילצ'ן"

 

עוד היא הוסיפה בעדותה: "אני לא יזמתי דברים. מילצ'ן היה אומר לי שהוא רוצה לתת לנו בקבוקי יין. הכמויות שאומרים שהוא הביא לנו הם מופרכים לחלוטין. מעלילים עלינו דברים שלא קרו". עם זאת, גורמי אכיפה מסרו כי הראיות שנאספו סותרות את עדותה של אשת ראש הממשלה.

 

 

 

"לא ביקשתי ממנו את בקבוקי היין". איש העסקים, ארנון מילצ'ן(רויטרס)

 

 

בתוך כך, הסתיימה חקירתו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בנוגע לפרשה במעונו שבירושלים, לאחר כ-4 שעות. בצום חקירתו כתב נתניהו בחשבון הטוויטר שלו: "גם הערב אני בטוח לחלוטין: לא יהיה כלום, כי לא היה כלום".

 

נתניהו עומת ככל הנראה עם עדויות חדשות מחקירתו באזהרה של ארנון מילצ'ן, וכן עם העדויות של הנהג והעוזרת שלו, שנחשפו בשבוע שעבר בחדשות עשר. גורמי החקירה התלוננו כבר בפעם הקודמת כי הזמן הקצוב אינו מספיק להם, וכי החקירה נקטעת בשיאה. החקירה היום ככל הנראה לא תהיה החקירה האחרונה של נתניהו, בשל מגבלת הזמן, ועל כן החוקרים צפויים לחקור אותו שוב.

 

 


 

 

ביום חמישי האחרון פורסמו בחדשות פרטים חדשים מעדותו של נהגו של איש העסקים, שהעיד בפרשת המתנות. בחקירתו העיד הנהג כי נקרא להעביר בקבוקי שמפניה ורודה לבית משפחת נתניהו, במהלך ליל הסדר המשפחתי. לפי עדותו, מדובר בשליחות אחת מני רבות שמילא עבור משפחת נתניהו, כאשר נאמר לו שאת השמפניה ביקשה שרה נתניהו. לעדות זו חשיבות מיוחדת משום שהיא סותרת את נרטיב ההגנה של ראש הממשלה בנימין נתניהו, לפיה המתנות ניתנו בין חברים.

 

מטעמה של משפחת נתניהו נמסר אז בנוגע לפרסום: "מבול ההדלפות המגמתיות והשקריות נמשך בעיתוי לא מקרי ובשיטה המוכרת: ככל שהטיעון חלש יותר, תדליף חזק יותר. ראש הממשלה בטוח מאוד בעצמו. אחרי שגם המדליפים הבינו שלא יהיה כלום כי לא היה כלום, הם עובדים שעות נוספות כדי לפגוע ולהכפיש את ראש הממשלה נתניהו ואת בני משפחתו. זה לא יעזור. אתם כבר יודעים למה".

 

 

 

"מבול ההדלפות נמשך". בנימין ושרה נתניהו(ללא קרדיט)

 

 

ביום שלישי פורסם חלק נוסף מעדותו של הנהג, שתומכת בעדותה של העוזרת האישית של מילצ'ן, הדס קליין. "הדס היתה אומרת לי שבני הזוג נתניהו שוב מבקשים אספקה של שמפניות וסיגרים", העיד, "חשבתי לעצמי שמדובר בכמויות גדולות מאוד של מוצרים. לא הבנתי למה מילצ'ן צריך לספק אותם לבני הזוג. עשיתי את השליחויות האלה פעמים רבות".


יום קודם לכן נחשפה עדותה של הדס קליין, שהעידה במשטרה מספר פעמים על הדרך בה נהגו ראש הממשלה ורעייתו להזמין ממילצ'ן מתנות לכאורה. בפרקליטות ובמשטרה מגדירים את עדותה כחשובה שכן היא מתארת שיטתיות וכיצד בני הזוג נתניהו פעלו בהקשר זה.


"שרה היתה שולחת לי מייל או מתקשרת אליי ומספרת לי שהשתייה, כלומר השמפניות, נגמרה והיתה מבקשת שאביא עוד. ולא רק שמפניות. גם סיגרים. היו שמות קוד לשמפניות ולסיגרים, זה נמשך במשך שנים. היתה הבנה שארנון צריך לספק לבני הזוג נתניהו את מה שהם רוצים. הסיגרים היו בקשה של נתניהו", העידה.