BETA

15.11.2017

02:34

נושאים חמים

עדות נהגו של מילצ'ן: "לא הבנתי למה הוא צריך לספק שמפניות וסיגרים, ביצעתי שליחויות רבות"

לאחר שהעוזרת האישית של איש העסקים העידה על הדרך שבה נהגו ראש הממשלה ורעייתו להזמין ממנו מתנות לכאורה, התגלה כי עדות הנהג שביצע את השליחויות תומכת בדבריה. נתניהו ככל הנראה ייחקר בשבוע הבא • בכירים אמריקנים טוענים: מילצ'ן הציג עצמו כחבר אישי של רה"מ בהקשר קבלת הוויזה

עדות נוספת בתיק המתנות, תיק 1000, נחשפה אמש (שלישי).


נהגו של איש העסקים ארנון מילצ'ן העיד במשטרה לפני כמה חודשים ועדותו, כך מתברר, תומכת בעדותה של הדס קליין, העוזרת האישית של מילצ'ן. "הדס היתה אומרת לי שבני הזוג נתניהו שוב מבקשים אספקה של שמפניות וסיגרים. חשבתי לעצמי שמדובר בכמויות גדולות מאוד של מוצרים. לא הבנתי למה מילצ'ן צריך לספק אותם לבני הזוג. עשיתי את השליחויות האלה פעמים רבות", העיד.


במקביל, רה"מ כנראה ייחקר בשבוע הבא בפעם השישית ויעומת עם עדותה של קליין. אתמול נחשפה עדותה של הדס קליין, העוזרת האישית של מילצ'ן. קליין העידה במשטרה מספר פעמים על הדרך בה נהגו ראש הממשלה ורעייתו להזמין ממנו מתנות לכאורה. בפרקליטות ובמשטרה מגדירים את עדותה כחשובה שכן היא מתארת שיטתיות וכיצד בני הזוג נתניהו פעלו בהקשר זה.


לכתבות נוספות בנושא >>

עדות העוזרת של מילצ'ן: "היתה הבנה שארנון צריך לספק להם מה שהם רוצים"

המיליארדר ההודי ראטן טאטא מסר עדות בתיק המתנות של נתניהו
חשיפה: חשד - לבקשת מילצ'ן, נתניהו קידם יוזמת אזור סחר חופשי בגבול עם ירדן

"שרה היתה שולחת לי מייל או מתקשרת אליי ומספרת לי שהשתייה, כלומר השמפניות, נגמרה והיתה מבקשת שאביא עוד. ולא רק שמפניות. גם סיגרים. היו שמות קוד לשמפניות ולסיגרים, זה נמשך במשך שנים. היתה הבנה שארנון צריך לספק לבני הזוג נתניהו את מה שהם רוצים. הסיגרים היו בקשה של נתניהו", העידה קליין.

 

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו
 

ראש הממשלה בנימין נתניהו(לע"מ)

 

במשטרה בודקים גם את הסיוע של ראש הממשלה למילצ'ן בנושא אשרת הכניסה שלו לארה"ב. במהלך 2013 כאשר התברר למילצ'ן כי בקשתו לקבל ויזה לארה"ב לפרק זמן של 10 שנים נתקלת בקשיים פנה המיליארדר לכמה בכירים בממשל האמריקאי באותה תקופה וביקש שיסייעו לו. גורמים אמריקנים מספרים כי במהלך אותן שיחות מילצ'ן ציין במפורש בפני הבכירים בממשל אובמה כי הוא חבר אישי של ראש הממשלה בנימין נתניהו וזאת בהקשר של בקשתו לזכות בהקלות בהוצאת הוויזה.


הסיוע שנתן נתניהו למיליארדר ארנון מילצ'ן בהשגת ויזה לארה"ב לעשר שנים הוא אחת הסוגיות שעומדות במרכז חקירת המשטרה. לטענת הגורמים האמריקנים בשלב מאוחר יותר, בפברואר-מרץ 2014, מילצ'ן חזר ואמר לבכירים בממשל אובמה כי הוא חבר אישי של נתניהו בהקשר של יוזמת השלום ששר החוץ דאז ג'ון קרי ניסה לקדם בין ישראל לפלסטינים. הגורמים האמריקנים ציינו כי דבריו של מילצ'ן פורשו אז ע"י אותם בכירים בממשל אובמה כרמז לכך שייתכן ויוכל להשתמש בחברותו עם נתניהו כדי לסייע לקדם את תהליך השלום.


מילצ'ן מסר בתגובה: "לא היה ולא נברא דבר כזה. לא דיברתי בהקשר כזה (של הוצאת הויזה) עם אף גורם אמריקאי ולא הזכרתי היכרות עם נתניהו".

 

מוקדם יותר החודש העיד המילארדר ההודי, ראטן טאטא, במסגרת החקירה בתיק המתנות. עדותו של טאטא, נמשכה כשעתיים, בעקבות חשד למעורבות בתיק, יחד עם מילצ'ן. כפי שנחשף בחדשות עשר לפני כחודשיים, ביקש מילצ'ן מראש הממשלה נתניהו, לקדם אזור סחר חופשי בגבול על ירדן, כך לכאורה. הבקשה, על פי החשד, התקבלה בשל שיתוף פעולה בנושא עם טאטא. היוזמה לא יצאה לבסוף לפועל.

 

 

ראטן טאטא
 

ראטן טאטא(רויטרס)

 

בתוך כך, עורכי הדין נעמי לנדאו ואורן גרוס, פרקליטיה של שירה רבן, העובדת לשעבר במעון ראש הממשלה שתבעה את שר נתניהו, הגישו כתב תביעה מתוקן לבית הדין האזורי וזאת בעקבות ביקורת שמתח עליהם נשיא בית הדין לעבודה בירושלים, אייל אברהמי. לפי אברהמי, כתב התביעה הקודם כלל בתוכו תיאורים ארוכים ומפורטים שאינם נדרשים להליך המשפטי, ובנוסף כתב כי "נכון שלא לכנות עובדות אחרות בכינויים מעליבים". עוד החליט אברהמי כי התובעים יכולים בינתיים להשאיר את שמה של נתניהו בכתב התביעה, זאת לאחר שביקשה למחקו בשבוע שעבר, באמצעות עורך דינה, יוסי כהן. על פי ההחלטה, רק לאחר שיוגש כתב הגנה יתקיים דיון מחודש אם למחוק את שמה. אברהמי אף קבע כי התובעים יצטרכו להסביר מדוע לטענתם אשת ראש הממשלה של רבן היא המעסיקה ולא המדינה.

 

מטעמו של ראש הממשלה נמסר בתגובה: "כפי שכבר אמרנו, ראש הממשלה מאוד בטוח בעצמו. כנראה שמישהו נמצא בלחץ כי מכת הידיעות הכוזבות והמגמתיות מתגברת, והערב עוד דיווח מסוג זה. מה שמייחסים לראש הממשלה ורעייתו איננו נכון. ראש הממשלה ורעייתו פעלו כחוק, ולכן לא יהיה כלום".