BETA

הותר לפרסום: שני פלסטינים נעצרו בחשד לרצח בכפר קאסם – המניע לאומני

שב"כ הודיע כי עצר את השניים, תושבי הכפר קבטיה שבשומרון, בחשד שרצחו את ראובן שמרלינג בן ה-70. עוד נמסר כי על פי הממצאים שנאספו עד כה מדובר בפיגוע. בתו של הנרצח: "הוא היה איש של שמחה, הוא לא ידע איך מסתכסכים"

שב"כ הודיע היום (ראשון) כי שני פלסטינים תושבי הכפר קבטיה שבשומרון נעצרו בחשד שרצחו את ראובן שמרלינג בכפר קאסם בשבוע שעבר.

 

לפי הודעת הארגון, מהממצאים שנאספו עד כה עולה כי המניע לרצח הוא לאומני. עוד נמסר כי חקירת החשודים נמשכת. ההערכה היא כי היתה הכרות מוקדמת בין החשודים ושמרלינג.

 

>> לכתבות נוספות בנושא:

ראובן שמרלינג הובא למנוחות: "מי חלם שחיה עם חרב תהרוג ותסקול אותך"

נתניהו על הרצח בכפר קאסם: "נעשה הכל להביא לדין את המבצעים"

חקירת הרצח בכפר קאסם נמשכת: "הוא היה איש מקסים"

 

ממשפחת שמרלינג נמסר: "המשפחה קיבלה בסיפוק ובהערכה את הודעת הגורמים המוסמכים אודות תפיסת הרוצחים. המשפחה מבקשת להודות בהזדמנות זו לכוחות הבטחון על המאמצים הרבים שהושקעו תוך פרק זמן קצר. כן מבקשת המשפחה להודות לקהילת אלקנה ולכל התומכים ממעגלים שונים על החיבוק החם והאוהב. מנחמים יתקבלו בימי השבעה החל ממוצאי שמחת תורה. בשלב זה מבקשת המשפחה להתכנס באבלה".

 

ראש המועצה המקומית אלקנה, אסף מינצר מסר: "כבר מהרגע הראשון היה ברור למשפחה ולקהילת אלקנה שמדובר ברצח אכזרי על רקע לאומני בידי בני עוולה. מי שהכיר את הנרצח, את ערכיו, את צדקותו ואת הישוב אלקנה בו הוא התגורר, היה ברור לו מן הרגע הראשון שמדובר בפיגוע טרור לאומני. הזירה הקשה ואופן הרצח אף הם לא הותירו ספק בכך. אנו מודים לכוחות הביטחון, שב"כ, צה"ל והמשטרה על תפיסת המרצחים ומצפים לפעולה משמעותית כנגד המפגעים ושולחיהם".

 

שירי ברנד, בתו הבכורה של שמרלינג, אמרה לפני ההודעה של שב"כ כי: "אין לנו ספק שמה שקרה שם זה פיגוע לאומני. לפי הסיפורים של שי, איך שהוא מצא את אבא, זה ללא ספק פיגוע לאומני. אבא לא היה מסוכסך עם אף אחד. הוא לא ידע איך מסתכסכים. כפר קאסם זה במדינת ישראל, פה, חמש דקות נסיעה. לא היה לו שום חשש. הוא היה איש שהאמין בבני אדם. היו לו חברים מכל העדות, דרוזים, מוסלמים, נוצרים, יהודים, דתיים, חילונים, כולם היו חברים שלו טובים, הוא אהב את כולם אהבה אמיתית. הוא היה איש של שמחה, איש של שלום".

 

שמרלינג, תושב ההתנחלות אלקנה שבשומרון בן 70, אותר ביום רביעי ללא רוח חיים במבנה באזור התעשייה בכפר קאסם. על גופו נמצאו סימני דקירה וצוותי מגן דוד אדום קבעו את מותו במקום. מיד לאחר היוודע הרצח עלה חשד למניע לאומני, בהמשך נבדק חשד למניע משולב, לאומני ופלילי.

 

 

 

"הוא לא ידע איך מסתכסכים". שמרלינג(ללא קרדיט)

 

 

הלוויתו של ראובן שמרלינג באלקנה
 

הלוויתו של ראובן שמרלינג באלקנה(דני סיטרון)

 

ביום שישי הגיעו יותר מ-1,000 אנשים להלווייתו של שמרלינג. "כולנו יודעים איזה איש חסד היית. כמה תמים היית בחיים שלך", ספד לו בנו, "האמנת לכל אדם, גם כשהוא רימה אותך. לא הבנתי איך זה אפשרי. אמרת שמה שצריך לקרות יקרה. איזה חסיד היית. אמרת בתפילה: 'בראש השנה ייכתבון וביום הכיפורים ייחתמון. מי יחיה ומי ימות. מי בחרב ומי בחיה. מי בחניקה ומי בסקילה'. מי חלם שחיה עם חרב תהרוג ותסקול אותך?"

גם הדר, אחת מנכדותיו, ספדה לו: "זה לא נתפס. אנחנו יושבים אצלכם בחג. מחכים שתניף את אחד הילדים קטנים. אתה כמו דוד המלך שנולד ומת באותו היום. גם אתה דמות מרשימה כמוהו, אבל אתה שלנו. בנסיעות לים, השירים שהמצאת, באוכל, בביחד שלך ושל סבתא. אני אוהבת לתאר אנשים לפי העיניים שלהם. את שלך אי אפשר לתאר חוץ מזה שהן הכי יפות בעולם. נתת לכל אחד את התחושה שהוא הכי טוב בעולם. העיניים שלך ילוו אותנו בכל שלב שנעבור בחיים".

ביום שלפני כן כתב ראש הממשלה בנימין נתניהו בדף הפייסבוק שלו, כי מדינת ישראל "תעשה הכל כדי להביא לדין את מי שביצע את הרצח המזעזע". לאחר הרצח, הודיע ראש המועצה כי מבחינתו מדובר בפיגוע, ולא באירוע פלילי. "יהודי בן 70 נמצא שחוט בכפר קאסם. אין מה להבין חוץ מפיגוע לאומני", אמר.

 

 

כאלף איש הגיעו להלווייתו של שמרלינג
 

כאלף איש הגיעו להלווייתו של שמרלינג(דני סיטרון)