BETA

23.09.2016

00:15

נושאים חמים

רה"מ נתניהו נאם באו"ם: "מזמין את אבו מאזן לכנסת, אני אגיע לרמאללה"

ראש הממשלה נאם בעצרת הכללית של האו"ם, ושוב טען כי למרות הצהרות הפלסטינים, הם עוסקים בהסתה ולא מוכנים למדינה אחת ליהודים. "המנהיגים הפלסטינים מרעילים את הצעירים נגד השלום". בתחילת דבריו תקף נתניהו את יחס האו"ם לישראל והצהיר: "הניחו את הנשק, המלחמה נגד ישראל באו"ם הסתיימה"

ראש הממשלה בנימין נתניהו נאם הערב (חמישי) בעצרת הכללית של האו"ם, ותקף את הפלסטינים בטענה כי אלה מסיתים את הצעירים נגד ישראל: "ההנגה הפלסטינית מסיתה את הצעירים".

 

"לישראל יש עתיד מזהיר באו"ם. אני יודע שלשמוע את זה ממני מגיע כהפתעה משום ששנה אחרי שנה עמדתי כאן מעל הפודיום וחבטתי באו"ם על ההטיה האובססיבית שלו נגד ישראל. האו"ם הצדיק כל מילת ביקורת שלי, על החרפה של העצרת הכללית שהעבירה בשנה שעברה 20 החלטות נגד ישראל ושלוש החלטות בלבד נגד כל שאר מדינות העולם", פתח נתניהו את נאומו בתקיפות.


>> כתבות נוספות בחדשות 10:

אבו מאזן באו"ם: "על הארגון להכריז שב-2017 יסתיים הכיבוש הישראלי"

משרד הביטחון: הלוויין אופק 11 החל לעבוד, שידר תמונות ראשונות

בתום מצוד משטרתי: נעצר חשוד בגניבת המכשיר הסלולרי של שרון פרי

 

 

"מה בנוגע לבדיחה המכונה מועצת זכויות האדם של האו"ם שמבקשת את ישראל יותר מכל מדינות העולם ביחד? כאשר נשים נאנסות ונרצחות באופן שיטתי, נמכרות כשפחות ברחבי העולם, מה המדינה היחידה שהוועדה לנשים בוחרת לגנות - ניחשתם נכון, את ישראל", הוסיף ראש הממשלה. "בישראל נשים הן טייסות קרב מובילות, ראשות אוניברסיטאות, נשיאות בית משפט עליון ומכהנות בתפקידים בכירים בממשלה".

 

 

ראש הממשלה נתניהו במהלך נאומו בעצרת האו
 

ראש הממשלה נתניהו במהלך נאומו בעצרת האו"ם(רויטרס)

 

נתניהו ציין שהאו"ם החל ככוח מוסרי, "והפך לפארסה מוסרית. הייתם חושבים שכלום לא ישתנה, אבל הכל ישתנה והרבה יותר מהר ממה שאתם חושבים. השינוי יגיע משום שבבית, הממשלות שלכם משנות את הגישה שלהן כלפי ישראל ובמוקדם או מאוחר זה ישנה גם את הדרך שגם אתם מצביעים באו"ם".

 

"יותר ויותר אומות באפריקה, אסיה ואמריקה הלטינית רואה את ישראל כשותפה חשובה במלחמה בטרור, יש לנו כיום קשר דיפלומטי עם כמעט פי שתיים ממדינות ממה שהיה כשאני שירתי כשליח ישראל לאו"ם. הקשרים הללו הופכים להיות רחבים יותר מדי יום, ומנהיגי העולם מעריכים את העובדה שישראל היא מדינה חזקה עם כוח מודיעיני מהחזקים בעולם בשל הניסיון שלנו בלחימה בטרור. מדינות רבות מקשות סיוע בלחימה בטרור", הוסיף ראש הממשלה.

 

"כעת אפתיע אתכם, השינוי הגדול ביותר כלפי ישראל מתרחש בעולם הערבי. השלום עם ירדן ומצרים מייצר יציבות במזרח התיכון, אולם בפעם הראשונה בימי חיי מדינות אחרות ברחבי האזור מכירות בכך שישראל היא לא האויבת אלא בת ברית שלהן נגד אויבים משותפים כמו איראן ודאע"ש. יש לנו מטרות משותפות של ביטחון, שגשוג ושלום. אני מאמין שבשנים הקרובות הן יעבדו עם ישראל באופן גלוי, כך שהיחסים הדיפלומטיים של ישראל עוברים מהפכה".

 

"במהפכה הזו אנו לא שוכחים לרגע כי בת הברית החשובה ביותר שלנו היא ארצות הברית, האומה הנדיבה והחזקה בעולם. הקשר עם ארצות הברית הוא בלתי ניתן לשבירה. התמיכה בישראל של הציבור האמריקני היא רחבה ואנו אסירי תודה על כך", הוסיף נתניהו והחמיא לארה"ב. האו"ם מוקיע את ישראל - וארצות הברית תומכת בה, ואני מעריך את המחויבות של הנשיא אובמה לשיראל באו"ם. הפעם היחידה בה ארצות הברית השתמשה בזכות הווטו שלה באום הייתה בנוגע להחלטה אנטי-ישראלית. כמו שאובמה אמר ששלום לא יגיע מנאומים מעל הצרת האו"ם, אני מאמין שלא רחוק היום שישראל תוכל לסמוך על מדינות רבות שיעמדו לצידנו באו"ם. הימים בהם שגרירים באו"ם מוחים נגד ישראל באים לסיום".

 

 

"אובמה לא פעל מנקמנות". בנימין נתניהו וברק אובמה
 

"אובמה לא פעל מנקמנות". בנימין נתניהו וברק אובמה (קובי כהן - לע"מ)

 

"יש לי רק מסר אחד היום - הניחו את הנשק, המלחמה נגד ישראל באו"ם הסתיימה. אולי אתם לא מודעים לכך, אבל אני בטוח שיום אחד בעתיד הלא רחוק כולכם תקבלו את המסר הזה מהמנהיגים שלכם. אני יודע שאולי תהיה סערה לפני השקט ויעלו הצעות נגד ישראל באו"ם בהמשך השנה. האם מישהו באמת מאמין שישראל תאפשר לאו"ם לפגוע בביטחון שלנו? לא נקבל הכתבת תנאים".

 

"הדרך לשלום עוברת דרך ירושלים ורמאללה, לא דרך ניו יורק. יש לי ביטחון מלא שבשנים קדימה השינוי שבה ישראל היא בין העמים, ולא נגדם, ישתנה. יש לי ביטחון כה רב שאני צופה שבעוד עשור, ראש ממשלת ישראל יעמוד וממש יתמוך באו"ם. מדוע צריך להמתין עשור? למה להמשיך למתוח ביקורת על ישראל? אולי כי חלקכם לא מעריכים את ההטיה נגדנו. אם האו"ם משקיע זמן כה רב בלמתוח ביקורת על הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון, יש לו פחות זמן להתמודד עם כל הבעיות הרציניות שמתרחשות בעולם".

 

"ישראל טיפלה באלפי פצועים מהמלחמה בסוריה, איראן מוציאה להורג הומוסקסואלים, ילדים גוועים ברעב בצפון קוריאה - האם הם נהנים מהדמוניזציה של ישראל שמאכילה את הרעבים ברחבי העולם? ככל שהאובססיה של האו"ם עם ישראל תיגמר כך יהיה יותר טוב לכם. הנשיא אבו מאזן תקף מהפודיום הזה את הצהרת בלפור, הוא מכין תביעה נגד בריטניה על ההצרה הזו מ-1917, מדברים על להיות תקועים בעבר. הפלסטינים יכולים לתבוע את איראן על הצהרת כורש שאפשרה לבנות את בית המקדש או את אברהם אבינו".

צפו: פרשני חדשות 10 מנתחים את נאומו של ראש הממשלה בנימין נתניהו


 

ראש הממשלה תקף גם את יושב ראש הרשות הפלסטינית: "האם אבו מאזן צוחק? אתם מגיבים לכך ברצינות. הנשיא עבאס תקף את הצהרת בלפור כי זה מכיר בזכות של העם היהודי למולדת. 70 שנה לאחר הקמת המדינה והפלסטינים מסרבים להכיר בזכויות שלנו. זהו הבסיס האמיתי של העימות, חוסר הנכונות של הפלסטינים להכיר בזכותו של העם היהודי למדינה. זה לא קשור להתנחלויות. הקונפליקט היה קיים עשרות שנים לפני ההתנחלויות, אשר הגדה המערבית ועזה היו בידיים מערביות והם תקפו אותנו שוב ושוב. גם כשפינינו את כל ההתנחלויות מעזה, לא קיבלנו משם שלום, אלא אלפי רקטות שנורו משם".

 

"הקונפליקט הזה נמשך משום שההתנחלויות האמיתיות שהפלסטינים מחפשים הן בחיפה ובתל אביב. אפשר לפתור את נושא ההתנחלויות במשא ומתן, אך הקונפליקט לא היה סביב ההתנחלויות או הקמת מדינה פלסטינית, זה תמיד חוזר סביב הקמת מדינה יהודית בכל גבול שהוא. אני וישראל מוכנים לשאת ולתת על כל הנושאים, אך לעולם לא אסכים לדיון על הזכות שלנו למדינה יהודית אחת. אם הפלסטינים היו אומרים כן למדינה יהודית ב-1947 לא היה קונפליקט או מלחמות", המשיך נתניהו בתקיפתו על הפלסטינים".

 

"כשהם יגידו כן למדינה יהודית נהיה מסוגלים לסיים את הקונפליקט הזה אחת ולתמיד. הטרגדיה היא שהפלסטינים לא רק לכודים בעבר, המנהיגים שלהם מרעילים את העתיד. אבו מאזן עצמו אמר 'אנו מקבלים בברכה כל טיפת דם'. איך מישהו יכול לצפות שצעיר פלסטיני יתמוך בשלום כשהמנהיגים שלו מרעילים אותו נגד שלום? אנחנו בישראל לא עושים זאת, אנו מחנכים אותם לשלום. לאחרונה השקנו תוכנית כדי להפוך את השפה הערבית לשפת לימוד חובה, כדי שנוכל לחיות זה לצד זה בשלום. גם אצלנו יש גורמי שוליים כמו בכל חברה, אך התגובה שלנו היא שחשובה".

 

 

הוזכר בנאומו של נתניהו. אחמד דוואבשה
 

הוזכר בנאומו של נתניהו. אחמד דוואבשה(ללא קרדיט)

 

לא אשכח כיצד ביקרתי את אחמד דוואבשה בבית החולים אחרי שהותקף, ילד קטן שנכווה קשות באירוע טרור קשה שנעשה על ידי יהודים. הוא שכב ללא הכרה. כשרופאים ישראלים עבדו מסביב לשעון כדי להציל אותו. אין מילים שיכולים להביא נחמה למשפחה שלו. ועדיין אמרתי לדודו - 'זוהי לא דרכנו'. הוריתי נקיטת אמצעים בלתי רגילים כדי להביא את תוקפיו לדין, והם הובאו לדין והם בבית סוהר מחכים למשפטם. עבור חלק מהצדדים הסיפור הזה מראה שלשני הצדדים יש קיצוניים - אך הוא מדגים את ההיפך המוחלט. השוני בין שתי החברות, בזמן שמנהיגים ישראלים מוחים נגד טרור, הפלסטינים חוגגים את הטרור. כאשר ישראל שמה בכלא טרוריסטים יהודים, הפלסטינים משלמים לאלפים מהן".

 

"אני קורא לנשיא עבאס, יש לך בחירה לעשות. אתה יכול להמשיך להוביל אלימות ולעודד אותה או שאתה יכול לעבוד איתי ביחד כדי להתמודד עם השנאה ולהביא לשלום. אני יודע שרבים מכם ויתרו על השלום. אני רוצה שתדעו שאני לא ויתרתי עליו, אני נשאר מחויב לפתרון שתי המדינות ואני מאמין יותר מבעבר ששינוי מתרחש בעולם הערבי ומאפשר לנו הזדמנות נדירה לקדם את השלום. אני מברך את הנשיא א-סיסי שמנסה לקדם שלום באזור. אנו מקבלים בברכה את יוזמת השלום הערבית, אך כדי שזה יושג הפלסטינים צריכים להיות חלק ממנו. אני נכון להתחיל משא ומתן בעניין הזה כבר היום".

 

"עבאס דיבר כאן בערבית, לא היה עדיף אם היה מדבר במקום זאת איתי במקום לדבר מעבר לכתף שלי? אני מזמין אותך לדבר אל העם הישראלי בכנסת בירושלים, ואני בשמחה אבוא לדבר עם הפלסטינים ברמאללה. בזמן שאנו שוחרי שלום, אנו יודעים כי לשלום אין אויב גדול יותר מהאסלאם הקיצוני. אנו רואים את הטרור הזה בכל היבשות מסידני לסן ברנדינו. כל כך הרבה סבלו מהטרור, המחיר הכבד מכולם משולם על ידי מאות אלפי מוסלמים תמימים שנרצחו ומיליונים שהפכו לפליטים. להביס את האסלאם הקיצוני יהיה ניצחון לכל העולם אך בעיקר יהיה ניצחון למוסלמים תמימים שנפגעו. כדי להביס את האסלאם המיליטנטי עלינו להילחם בהם בעולם האמיתי והווירטואלי. אנו יכולים לנצח אותם ואנו נעשה זאת. ישראל נלחמת במלחמה נגד האסלאם הקיצוני מדי יום. אנו מונעים הבחרות נשק, שומרים על הגובלות מפני דאע"ש, מונעים פיגועי טרור מיו"ש".

 

 

אבו מאזן בנאומו באו
 

אבו מאזן בנאומו באו"ם(חדשות 10)

 

"אותו חמאס שבאופן מרושע מסרב להחזיר אזרחים ישראלים וגופות של ישראלים. למשפחות החללים יש רק בקשה אחת: להביא את בניהם לקבורה בישראל, וחמאס מסרב לכך. לא אכפת לו מזה. אני מפציר בכם לעמוד לצידנו ולצד כל מה שהגון בעולם נגד אי האנושיות של חמאס והברבריות שלהם. חמאס שובר כל חוק הומניטרי בספר. האיום הגדול ביותר למדינתי, לאזור ולעולם נשאר האסלאם הקיצוני בראשות איראן שמבקשת להשמיד את ישראל באופן גלוי ומממנת טרור באופן עולמי ומרחיבה את התוקפנות שלה בעיראק ובסוריה".

 

"האיום הגדול ביותר למדינתי, לאזור ולעולם נשאר האסלאם הקיצוני בראשות איראן שמבקשת להשמיד את ישראל באופן גלוי ומממנת טרור באופן עולמי ומרחיבה את התוקפנות שלה בעיראק ובסוריה. האיום של איראן לכולנו לא מאחורינו אלא מלפנינו. אנו חייבים לעמוד במאמץ משותף להילחם בתוקפנות האיראנית. ישראל לא תאפשר לאיראן לפתח נשק גרעיני לא בעוד עשור, לא לעולם".

 

נתניהו התייחס בנאומו גם לנשיא לשעבר שמעון פרס, אותו הוא הגדיר כאחד האבות המייסדים של ישראל והמנהיגים הדגולים של ישראל: "הוא נלחם על חייו ואני בטוח שכולכם תצטרפו אליי בברכת רפואה שלמה, תמיד הערצתי את האופטימיות הבלתי נגמרת של פרס". הוא גם אמר כי הוא "מלא בתקווה מפני שישראל יכולה להגן עליה בעצמה מפני כל אויב, אני מלא בתקווה לגבורה של לוחמינו, אני יודע שכוחות הציוויליזציה יילחמו וינצחו בכוחות הטרור. בעידן החדשנות, אומת החדשנות של ישראל משגשגת כפי שלא שגשגה בעבר. אנו עובדים ללא לאות כדי לקדם שוויון לכל אזרחיה - יהודים, מוסלמים, כולם. אני מלא תקווה שלמרות הכל ישראל תגיע לשלום עם כל שכנינו".


ראש הממשלה סיכם את דבריו באו"ם, ואמר כי הוא מלא תקווה "במה שישראל יכולה להשיג מפני שראיתי מה כבר השגנו. כשהוקמנו, היינו 800 אלף איש, אמרו שדמוגרפית ינצחו אותנו. הסקפטים טעו לגבינו אז וטועים לגבינו כעת. העתיד שייך למי שמחדש ולכן הוא שייך למדינות כמו ישראל. אנו רוצים להיות שותפים שלכם במימוש העתיד הזה. שתפו פעולה איתו, חלמו על עתיד שנעשה יחד, עתיד של קדמה, ביטחון, שגשוג ושלום. עתיד של תקווה לכל האנושות, עתיד שבו גם באו"ם, ישראל תקבל את מקומה הטבעי בקרב האומות".

 

 

 

"חמאס מסרב להחזירם לקבורה". הדר גולדין ואורון שאול(חדשות 10)