BETA

אלופת אירופה ספרד הפסידה לאיטליה, אנגליה הודחה מול איסלנד

הספרדים, ששלטו באירופה בשני הטורנירים הקודמים, הפסידו 2-0 לאיטליה לאחר שלא הצליחו להבקיע את החומה של בופון ושחקניו. קייליני ופלה כבשו לאיטלקים, שיפגשו את גרמניה ברבע הגמר. האנגלים שוב סיימו טורניר איום ונורא, הפעם עם הדחה מול הסינדרלה מהמדינה בת 331 אלף התושבים

רשמית: דור הזהב הספרדי הוא כבר לא - וגם לאנגליה יש עוד מפח נפש לאוסף.

 

נבחרת ספרד הודחה הערב מיורו 2016, בתום ערב שהיה מלא בתקדימים עבורה - לפחות מאז שדור הכוכבים הנוכחי, ששרידיו עדיין משחקים במדי "לה רוחה" כמו אינייסטה, ראמוס ובוסקטס, השתלט על הכדורגל האירופי. היא פיגרה במחצית בטורניר גדול לראשונה מאז 2000, ובסיומו של ערב קשה, הפסידה 2-0 לאיטליה. בהמשך, הדיחה איסלנד הקטנטנה, עם פחות תושבים מאשר בעיר לסטר, את אנגליה בתוצאה 1-2.

 

האיטלקים הובסו 4-0 בגמר היורו הקודם, והגיעו חדורי תחושת נקמה. החבורה הלוחמת של אנטוניו קונטה אולי לא מלאה בשמות נוצצים כמו המקבילה הספרדית, אבל כאשר בשער עומד בופון האדיר, שכבר מתקרב לגיל 40, ולפניו שלישיית הבלמים ברזאלי, בונוצ'י וקייליני, פשוט אי אפשר לעבור את הסקוואדרה אזורה - שלא ספגה ב-360 דקות יורו.

 

 

ג'ראר פיקה מנבחרת ספרד יורד מהמגרש אחרי הפסד 2-0 לאיטליה ביורו 2016
 

ג'ראר פיקה מנבחרת ספרד יורד מהמגרש אחרי הפסד 2-0 לאיטליה ביורו 2016(גטיאימג'בנק/GettyImages)

 

האיטלקים יכלו לנצח גם 0-5, כאשר דויד דה חאה הצליח לעצור לא מעט מצבים מצוינים. למרות זאת, בעיטה חופשית אחת שהדף הפכה לשער יתרון כחול בדקה ה-33, כאשר בערבובייה שנוצרה דחק קייליני פנימה משני מטרים.

 

הספרדים הגיעו למספר הזדמנויות טובות, המשמעותית ביותר מביניהן של פיקה שניצל טעות נדירה בהגנה האיטלקית כדי לדחוק מקרוב בדקה ה-89, אבל הבעיטה שלו היתה חלשה מדי, ובופון הדף. בזמן שכל ספרד מתמקדת בהתקפה, טסו האיטלקים קדימה, ופלה שיגר פנימה במתפרצת את ה-0-2 שסגר עניין בדקה ה-91.

 

אחרי שהדיחו את אלופת אירופה, יפגשו האיטלקים ברבע הגמר את אלופת העולם - גרמניה המצוינת.

 

 

בופון וקייליני. שניהם עצרו, אחד גם כבש
 

בופון וקייליני. שניהם עצרו, אחד גם כבש(גטיאימג'בנק/GettyImages)

 

המשחק השני של הערב, בעיר ניס, סיפק הפתעה על הנייר - אבל לא למי שעוקב אחרי הפריחה של נבחרת איסלנד השמחה ובעלת האופי האדיר, ולא למי שהתרגל לצפות לגרוע מכל מנבחרת אנגליה.

 

האנגלים עלו ליתרון 0-1 משער מהיר של וויין רוני בפנדל בדקה הרביעית, לאחר שהשוער האיסלנדי הכשיל את ראחים סטרלינג במירוץ לכדור בתוך הרחבה, אבל עוד לפני שתמו החגיגות, הישווה הבלם ראגנר סיגורדסון בדחיקה מקרוב בדקה השישית. החלוץ סיגת'ורסון השלים מהפך בדקה ה-18 כאשר השוער ג'ו הארט ירד באיטיות מביכה לכדור שהתגלגל אל הפינה הנמוכה. את השדר שכבר נכנס לפנתיאון קשה היה לעצור -

 

<blockquote class="twitter-tweet" data-lang="en"><p lang="fr" dir="ltr"><a href="https://twitter.com/Ant1Adam">@Ant1Adam</a> Et encore le commentateur islandais, ce héros ? <a href="https://t.co/5fRLQv81LO">pic.twitter.com/5fRLQv81LO</a> <a href="https://twitter.com/hashtag/ANGISL?src=hash">#ANGISL</a> <a href="https://twitter.com/hashtag/ENGICE?src=hash">#ENGICE</a></p>&mdash; Quentin (@QuentinMartelet) <a href="https://twitter.com/QuentinMartelet/status/747539239831801856">June 27, 2016</a></blockquote>
<script async src="//platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>

 

ומכאן הלך המשחק האנגלי והידרדר לפאניקה הרגילה של הגבהות חסרות תוחלת, טעויות מביכות, תצוגת אימון אנמית של רוי הודג'סון ויכולת איומה של הכוכבים וויין רוני והארי קיין.

 

הודג'סון הודיע בתום המשחק על פרישה מאימון נבחרת אנגליה - ויש שיגידו שעשה זאת 90 דקות מאוחר מדי. איסלנד? אל תמנעו ממנה להמשיך לחלום, גם אם היריבה הבאה שלה היא מארחת הטורניר ואחת הפייבוריטיות לזכייה, נבחרת צרפת.

 

 

סיגת'ורסון מנבחרת איסלנד חוגג שער נגד אנגליה ביורו 2016
 

סיגת'ורסון מנבחרת איסלנד חוגג שער נגד אנגליה ביורו 2016(גטיאימג'בנק/GettyImages)

 

 

איך זה נגמר, גם באנגליה בסוף כולם יודעים
 

איך זה נגמר, גם באנגליה בסוף כולם יודעים(גטיאימג'בנק/GettyImages)