BETA

12.05.2016

23:32

נושאים חמים

הרצוג: "עד לרגע זה לא הונחה בפנינו הצעה הולמת להצטרפות לממשלה"

רק לפני כמה ימים אמרו גורמים בליכוד ובמחנה הציוני כי הסיכויים לממשלת אחדות הם גדולים מתמיד, לאחר שגורמים המעורבים במשא ומתן בין המפלגות אמר כי חלה התקדמות משמעותית בין הצדדים, אך יו"ר האופוזיציה מנמיך את הלהבות: "עד לרגע זה לא הונחה בפנינו הצעה הולמת"

יו"ר האופוזיציה, ח"כ יצחק הרצוג, התייחס היום (חמישי) לשמועות על פריצת דרך במשא ומתן להצטרפות המחנה הציוני אל הממשלה, ואמר כי אלה היו שמועות מוקדמות: "אני לא ועדת קישוט, מה שקובע היא שאלת הדרך המשותפת".

 

"בימים האחרונים שמעתי הרבה תובנות ציניות ולגלגניות מצד פרשנים שתמיד יודעים הכל. אני לא יודע הכל, אבל אני יודע מה האמת שלי", כתב הרצוג בעמוד הפייסבוק שלו. "בשנה האחרונה קיבלתי מדי יום פניות להיכנס לממשלה, לכולן עניתי שלא מעניין אותי לשבת שם בלי להחזיק את ההגה, אני לא ועדת קישוט".

 

 

הדרך לממשלת האחדות נתקעה? נתניהו והרצוג
 

הדרך לממשלת האחדות נתקעה? נתניהו והרצוג(רויטרס)

 

הרצוג מציין כי השמועות על פריצת דרך במשא ומתן בינו לבין ראש הממשלה נתניהו היו מוקדמות וכי עדיין לא הונחה בפניו הצעה הולמת, אך אם זו תגיע היא תישקל ברצינות: "כולם אוהבים את המושג 'אחדות', אך בעיניי מה שקובע היא שאלת הדרך המשותפת. אם אקבל את המנדט לעצור את מסע ההלוויות הבא ולבלום את סכנת החרם הבינלאומי, להחזיר ארצות הברית ואירופה להיות ברית, לפתוח במשא ומתן עם מדינות האזור ולהיפרד מהפלסטינים לשתי מדינות כדי לעצור את מסע הטרור המתמיד - אז אדע שהידיים שלי מחזיקות בהגה".

 

הרצוג מוסיף כי הוא יידע כי ההגה בידיו גם כשיקבל את המנדט "להוריד את יוקר המחייה, להגן על הציבור במתווה הגז, לשמור על בית המשפט העליון, לבעוט לכל הרוחות את החקיקה הגזענית המתועבת", כדבריו.

 

בהתייחסו למצב ברחובות ישראל, אמר הרצוג כי הוא "מודאג ומוטרד מהיקף השנאה ברחובות, האלימות, הגזענות וההסתה נגד אישי ציבור, קציני צבא ושופטים. גם כשערימות מילים אלימות ומסיתות שוטפות את התקשורת והרשתות החברתיות, אני לא שוכח שציניות והומור תפל לא באים במקום מנהיגות, אחריות ושיקול דעת קר ומפוכח".

 

יו"ר האופוזיציה אף כתב כי הוא רואה את עצמו כאחראי לגורלם של אלה שלא בחרו בו: "תפקידו של מנהיג לעמוד על האמת שלו, לא להיכנע לנהמות אלימות ולשרירי אגו, ולא להעניש את הציבור בדרדור מצב המדינה לפעולות שסופן שכול וצער. אני אחראי גם לגורלם ולחייהם של אלה שלא בחרו בי".

 

 

 

"מדובר על ממשלת ימין לכל דבר". ח"כ שלי יחימוביץ'(רויטרס)

 

ח"כ שלי יחימוביץ', לשעבר יו"ר מפלגת העבודה, כתבה בבלוג שלה, "סופשבוע", על המשא ומתן לכניסת המחנה הציוני לממשלה: "זו הצעה שהיה צריך לדחות אותה בבוז כבר מזמן, לצערי זה לא קרה. בשיחות פנימיות הבעתי את עמדתי במלים חדות וחריפות פי כמה ממה שאני כותבת כאן, ובפועל אני פשוט מונעת את השגיאה הזאת. לא מדובר על ממשלת אחדות, מדובר על ממשלת ימין לכל דבר, כשמפלגת העבודה זוחלת אליה בלא תנאי כדי לקבל תיקים וכיבודים. כלום אחד גדול ומהדהד שכל כולו נתפר כדי שלא להרגיז את המפלגה הימנית ביותר בכנסת - הבית היהודי".

"כניסה לממשלת הימין הקיצוני של נתניהו היא בגידה בכל אחת ואחד מהבוחרים שלנו", אמרה ח"כ סתיו שפיר, חברתו למפלגה של הרצוג, בנוגע למשא ומתן לכניסת המפלגה לממשלה. "שנה שלמה הבטחנו שזה 'אנחנו או הוא', בשום שלב לא אמרנו 'זה אנחנו וגם הוא'. הממשלה הנוכחית היא הגרועה וההרסנית בתולדות המדינה. את אינספור הכישלונות של הממשלה הנוכחית לא צריך להלבין. את הממשלה הזו, ואת העומד בראשה - צריך להחליף".

 

 

 

"בגידה בכל אחת ואחד מהבוחרים שלנו". ח"כ סתיו שפיר(צילום מסך -)

 

ח"כ אראל מרגלית העלה לחשבון הפייסבוק שלו סרטון בו הביע מחאה על המשא ומתן להצטרפות המחנה הציוני לממשלה: "אסור למכור את האמת שלנו", נכתב בסרטון שבו נראה הקבר של מפלגת העבודה